19 Kwietnia 2024
Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner,
Włodzimierz

Mare Pineta, ciao! PDF Drukuj
Roślinność zachwycała swą odmiennością, kultura intrygowała, a architektura przyciągała uwagę każdego z przyjezdnych. Jednak, prawdziwą ucztą dla oczu okazała się położona niedaleko naszego obozu miejscowość, w której znajduje się grób Dantego Alighieri - Ravenna. To właśnie tam usytuowana jest jedna z najstarszych bazylik na świecie. Sklepienia budowli zdobione są niezwykłymi mozaikami, przedstawiającymi ówczesne wierzenia, życie codzienne i sceny bitewne. Architektura sakralna roztacza wokół siebie aurę tajemniczości. Przez krótką chwilę, można usłyszeć echo minionych wieków, brzmiące wciąż w solidnych murach.

Zaskoczeniem okazały się również codzienne siesty, trwające od 13:00 do 15:00, przeznaczone na całkowity odpoczynek dla wszystkich Włochów i turystów. Wyjazd uatrakcyjniały nam zajęcia zumby, prowadzone przez panią mgr Agatę Hryciuk oraz rozgrywki sportowe na plaży. Cieszyły nas również zwykłe spacery po mieście, czy też czas spędzony nad brzegiem morza. Kiedy grupa na dobre się zadomowiła, trzeba było już wyjeżdżać, zapomnieć o wyjątkowym smaku włoskiego specjału, kruchej pizzy. Należało też pozostawić za sobą mieszkańców uśmiechających się serdecznie do wszystkich mijanych osób.
Podróż powrotna trwająca 27 godzin rozpoczęła się dnia 14.09.2014r.. Okazała się ona idealnym ,,oczyszczeniem'' z wielkich wrażeń zebranych podczas całej wycieczki. Wdzięczni za organizację wszystkim opiekunom i dyrektorowi mgr inż. Robertowi Zynkowskiemu, wróciliśmy więc do codzienności, choć zapamiętamy te przedłużone wakacje już na zawsze.

Dominika Karwowska
klasa 2c