Klasyfikacja roczna - rok szkolny 2015/2016

    W dniu 20.06.2016 roku odbyło się posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej na którym zatwierdzono wyniki klasyfikacji rocznej. Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły:

    1. Uczniowie z najwyższą średnią 

     2. Uczniowie z najwyższą frekwencją
     Uczniowie z klasy I"C" Oliwia Kniepkamp, oraz uczennica klasy IB  Roksana Fiołka, w
roku szkolnym 2015/2016 uzyskały najwyższą frekwencję w szkole. Gratulujemy!

Do pobrania wyniki klasyfikacji śródrocznej w formie prezentacji: pobierz 

 
UWAGA!!! TERMINY POPRAWKOWYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH
1. EGZAMIN MATURALNY PISEMNY POPRAWKOWY

23 SIERPNIA 2016 - GODZINA 9:00
- MATEMATYKA

2. EGZAMIN MATURALNY USTNY POPRAWKOWY

24 SIERPNIA 2016 - GODZINA 10:00
- JĘZYK POLSKI
- JĘZYK ANGIELSKI

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE!!!
 
UWAGA!!! TERMINY POPRAWKOWYCH EGZAMINÓW

25 SIERPNIA 2016 - GODZINA: 9:00
- WOS
- JĘZYK ANGIELSKI

26 SIERPNIA 2016 - GODZINA: 9:00
- MATEMATYKA
- JĘZYK POLSKI
- HISTORIA


PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE!!!

 
ZIELONA SZKOŁA WŁOCHY-TOSKANIA

        W dniach 10-19 czerwca 2016 uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Włoch. Miejsce noclegu było przepiękne, z cudownymi widokami, z basenem i... bez dostępu do internetu.   


                                

Więcej…
 
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
W zakładce "wykaz podręczników" opublikowano obowiązujące podręcznik na rok szkolny 2016/2017.
 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

       24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczął przewodniczący szkoły – Wojciech Kowalski. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor mgr inż Robert Zynkowski, który przywitał wszystkich zebranych i rozpoczął wręczanie nagród uczniom, którzy zdobyli wysokie średnie ocen. 

 GALERIA

Czytaj więcej...
 
Wycieczka do Warszawy

       Dnia 6 czerwca 2016r. klasy 1b oraz 2d  wraz z Paniami Marzanną Pietrzak, Violettą Sikorą oraz Lucyną Stramą wybrały się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Główny cel wycieczki stanowiła wizyta w Sejmie RP, gdzie mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczenia w jego obradach. Zasady funkcjonowania Sejmu przybliżyła nam Pani Monika Wielichowska Poseł na Sejm RP.Oprócz tego zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Plac Łazienkowski, warszawską starówkę, a także mieliśmy sposobność wjechania na punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Wycieczka stała się okazją do zintegrowania się obydwu klas, a także zacieśnienia wzajemnych relacji.

 
Rekord czytania w jednym momencie w LO

          W piątek (10 czerwca) nasz szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”, której celem było pokazanie wszystkim, że polska młodzież jednak czyta książki. Tego dnia uczniowie przynieśli wykonane przez siebie plakaty reklamujące biblioteki lub czytanie oraz wzięli udział w pikniku czytelniczym. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęło się czytanie książek. Wzięło w nim udział 124 osoby. Dodatkowo każda klasa wzięła udział w zabawie, która polegała na ustawieniu wieży z książek, które miały być tego dnia czytane. Wygrała klasa 1 „a”, która ułożyła ponad 1,65 m. Natomiast nagrodę za najlepszy plakat otrzymała klasa 2 „c”.

 

 
Spotkanie ze sztuką

       25 maja 2016r. uczniowie klas 1A i 1C  wyjechali do Wrocławia, do Muzeum Narodowego, by wziąć udział w lekcji o sztuce.Tematem wykładu  były style w malarstwie i w rzeźbie od średniowiecza po początki XX wieku. Licealiści nauczyli się rozpoznawać cechy  poszczególnych epok w sztuce na konkretnych przykładach dzieł polskich twórców licznie zgromadzonych w Muzeum Narodowym. Każdy z uczniów mógł osobiście odkrywać piękno sztuki, delektować się nią oraz sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w szkole. Cykliczne wyjazdy do Muzeum Narodowego, organizowane przez panią Renatę Sinicką, dają możliwość czynnego udziału w kulturze, co pozwala licealistom uporządkować sobie wiedzę o sztuce przed egzaminem maturalnym. 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 43
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.