„Belgowie w Sienkiewiczu”

       Już po raz czwarty, 5 i 6 listopada 2015 roku, gościliśmy lektorkę z Belgii w ramach  projektu „Klasy frankofońskie na Dolnym Śląsku”.

Czytaj więcej...
 
Apel z okazji Dnia Niepodległości

       W zeszły wtorek - 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, podczas którego wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne mieli okazję przeżyć ciekawą lekcję historii Polski.

 

  

Czytaj więcej...
 
SIATKARKI LO NOWA RUDA MISTRZYNIAMI POWIATU

       Na gościnnym obiekcie Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie- Słupcu rozegrano turniej o Mistrzostwo Powiatu Kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt.

Czytaj więcej...
 
Spektakl dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie

       W dniach 9 i 10 listopada 2015 roku , uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Żuchowicz odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowej Rudzie.

 

Czytaj więcej...
 
Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+?

       Już 2 lutego i 31 marca 2016 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność edukacyjna", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz „Wymiany młodzieżowe” z sektora Młodzież.

Czytaj więcej...
 
Edukacja w terenie

       Dnia 30.10.2015 r. uczniowie naszej klasy 2b. LO w Nowej Rudzie wraz z wychowawczynią p. Sylwią Karwowską i p. pedagog Małgorzatą GIi uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w Nadleśnictwie Jugów.

 

Czytaj więcej...
 
Akcja zwalczania „szrotówka kasztanowcowiaczka”

       28 października uczniowie naszego liceum włączyli się do akcji zwalczania szrotówka kasztanowcowiaczka poprzez zgrabianie liści, które opadają z drzew rodzaju kasztanowiec biały i rosną przy szkole.

 

Czytaj więcej...
 
Wizyta doktoranta z UW

       W piątek (30.10.2015r.) klasa III d w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie miała okazję uczestniczyć w wykładzie pana doktoranta Uniwersytetu Wrocławskiego, a także absolwenta naszego liceum Waldemara Sobery.

 

Czytaj więcej...
 
Drony nad LO - wizyta przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

       W dniu 30 października 2015 roku nasze Liceum odwiedziła grupa studentów wydziałów: zarządzania, architektury i informatyki z PWSZ w Nysie.

Czytaj więcej...
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 38
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.