Reklama
Reklama

Sonda

Jakim kierunkiem z ofery edukacyjnej na rok szkolny 2014/2015 szkoły jesteś zainteresowana/y
 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
17 Kwietnia 2014
Imieniny obchodzą
Anicet, Innocenty, Innocenta, Jakub,
Józef, Klara, Radociech, Robert,
Roberta, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina,
Stefan

Do końca roku zostało 259 dni.
Zodiak: Baran

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 7 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 707442

Sukcesy humanistyczne
     8 kwietnia 2014 roku w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się rejonowe eliminacje 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołe reprezentowali: w kategorii recytacja - Grzegorz Sawica z klasy ID i Kornelia Kobiela z klasy IIIA, w kategorii monodram - Oktawia Majchrzak z klasy IIIA. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności. Sukcesem zakończył się występ Grzegorza, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu. Finał odbędzie się na deskach Teatru Starego w Bolesławcu 10 maja 2014 roku.
     Uczniowie Pani mgr Bożeny Bojczuk: Joanna Chmielewska i Mateusz Tworkowski oboje z klasy IIID 11 kwietnia wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Języka Polskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Mateusz otrzymał wyróżnienie.
      15 kwietnia 2014 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbył się coroczny Powiatowy Konkurs o Tytuł Miss i Mistera Ortografii. W tegorocznej rywalizacji udział wzięła uczennica Pani mgr Izabeli Zynkowskiej, Małgorzata Szałęga z klasy IIC, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!
 
                                               
 
Praktyki w firmie ZPAS

         Wybrani uczniowie I klasy o profilu matematyczno – fizycznym w marcu rozpoczęli praktyki w firmie ZPAS S.A. w Przygórzu, które będą trwały do końca roku szkolnego. Co wtorek przez trzy godziny licealiści zapoznają się ze specyfiką pracy na poszczególnych działach: Informatyka, Technologia, Planowanie produkcji, Zaopatrzenie, Zarządzanie jakością, Konstrukcje, Rozwój, Sprzedaż, Magazyn. Każda osoba ma przydzielonego opiekuna, który wprowadza praktykanta w tajniki swojej pracy. Często uczniowie mają przydzielone zadania, które muszą wykonać w trakcie trwającego spotkania. Ponadto każda osoba posiada „Dziennik praktyk”, w którym skrupulatnie notuje przebieg praktyki w firmie i który zatwierdza wraz z oceną opiekun danego działu . Warto jeszcze wspomnieć o Stypendium, które otrzyma osoba za najlepsze wyniki w nauce oraz praktykę w ZPAS S.A. Opiekunem całej grupy w trakcie praktyk jest pani mgr Agata Hryciuk.

 

 

 
Wojtek w finałach ogólnopolskich!

     9 kwietnia 2014 roku w Galowicach k. Wrocławia odbył się finał wojewódzki turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczeń naszego liceum Wojciech Pawlina zajął 2 miejsce, co gwarantuje mu udział w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu w Lublinie.

                                                                                          Gratulujemy!

 
Finał Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

  11 kwietnia 2014 roku w Ząbkowicach Śląskich, odbył się finał, trzyetapowego Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego i Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich. Wśród dziesięciu finalistów szkół Ponadgimnazjalnych, wyłonionych na poprzednim etapie, uczeń naszej szkoły z klasy 3a – Michał Stępniak zajął trzecie miejsce.

 

                                                                                 Serdecznie gratulujemy!

 
Rewelacyjny występ pływaczek

     Na  basenie AQUA CENTRUM odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie pod Patronatem Burmistrza Miasta Nowej Rudy Tomasza Kilińskiego. W zawodach wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne, w których łącznie wystartowało ok. 200 uczniów. Podczas zawodów na basenie obecni byli: Zastępca Burmistrza Miasta Nowej Rudy Marzena Wolińska, Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, Prezes CTS-u Paweł Marciniak oraz Prezes MZS Nowa Ruda Dariusz Chojecki. Całe zawody przebiegły sprawnie i w bardzo przyjaznej "sportowej rywalizacji"  dzięki koordynatorom p.Andrzejowi Krawcowi i p. Agnieszce Rozlach - Pomorskiej oraz noworudzkim nauczycielom wychowania fizycznego. Wśród szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt: I miejsce zajęły uczennice naszego LO im. H. Sienkiewicza przed reprezentantkami LO im. B. Chrobrego z Kłodzka, a trzecie w rywalizacji były dziewczęta z KSP w Kłodzku.Złote medale zdobyły: Katarzyna Beck w stylu dowolnym, Agnieszka Rówińska w stylu klasycznym i Katarzyna Szymańska w stylu grzbietowym oraz nasza sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym; srebrne medale wywalczyły Weronika Krzuś w stylu motylkowym oraz Katarzyna Tatar w stylu grzbietowym.

Wszystkim naszym medalistkom składamy serdeczne gratulacje za tak udane występy.

     

 

 
Kolejny sukces Wojtka

     W sobotę 29 marca 2014 roku odbył się w siedzibie Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Rudzie powiatowy konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. W pionie szkół ponadgimnazjalnych ponownie zwyciężył uczeń klasy II”a” naszego LO Wojtek Pawlina, który weźmie udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Opiekunem Wojtka jest mgr Andrzej Behan. Serdecznie gratulujemy!

                               

 
Dni Otwarte

         Dnia 20.03.2014r. w godz. 16:00 – 18:00 odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Jest to impreza cykliczna, która ma na celu prezentację i promowanie LO w środowisku lokalnym.
         Zaproszeniu goście – uczniowie gimnazjów i ich rodzice – licznie przybyli, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się profile społeczno-prawny i matematyczno - fizyczny. Uczniowie uczęszczający do klasy mat – fiz.  będą mieli możliwość odbycia praktyk w zakładzie Produkcji Automatyki Sieciowej, a najlepszym ZPAS zapewni stypendia.
         Z bogatą ofertą edukacyjną można było się zapoznać podczas rozmów z obecnymi uczniami LO a także nauczycielami, którzy chętnie i fachowo odpowiadali na wszystkie pytania.
         Dla przybyłych gości przygotowano dodatkowe atrakcje: pokaz zumby przygotowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego mgr Agatę Hryciuk, lekcje otwarte z języków obcych (j. angielski – mgr Witold Bojczuk, j. francuski – mgr Renata Sinicka, j. niemiecki – mgr Renata Cyman), w trakcie których wykorzystano nowoczesne technologie multimedialne, oraz z języka polskiego przygotowaną przez mgr Izabelę Zynkowską.
          Dni Otwarte zaliczyć można do imprez udanych, a tym wszystkim gimnazjalistom, którzy nas odwiedzili mówimy:
                                                                    DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU :)

     

 
Seminarium młodzieży polsko - niemieckiej

     Po raz kolejny, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie wzięła udział w spotkaniu z uczniami Christliches Gymnasium Johanneum Hoyerswerda. Reprezentacja naszej szkoły liczyła osiemnastu członków, a na jej czele stała pani mgr Marzanna Pietrzak. Niemiecką grupę stanowiło jedenastu uczniów i trzech opiekunów. Temat tegorocznego seminarium, zorganizowanego przez fundację św. Jadwigi w Morawie, brzmiał: „Joannici kiedyś i dziś”. Przez sześć dni (10.03-15.03) zgłębialiśmy historię Joannitów, oraz nawiązywaliśmy nowe przyjaźnie. Dzięki prezentacją przygotowanym przez obydwie grupy, oraz zajęciom ze stereotypów byliśmy w stanie skonfrontować nasze opinie o krajach, w których mieszkamy ze stanem rzeczywistym. Okazało się, że, pomimo iż dzielą nas kręgi kulturowe, to bardzo wiele nas łączy. Wycieczki do: Wrocławia, Strzegomia, Krzyżowej, Świdnicy i Książa, dały nam wiele okazji do zdobycia nowej wiedzy, a zadania, które wykonywaliśmy w międzynarodowych grupach sprzyjały integracji. Nie można oczywiście pominąć rozmowy z panią Melitą – właścicielką pałacu, która opowiedziała nam o swoim życiu w niezwykle zajmujący sposób. Zabawy integracyjne, ognisko oraz dyskoteka to przyjemności, które cementowały nasze polsko-niemieckie relacje, oraz sprawiły, że czas, który spędziliśmy w tym niezwykłym miejscu pozostanie niezapomniany. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i z nadzieją oczekujemy na kolejne spotkanie.

        

 
I edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

     Dnia 21 marca 2014 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się pierwsza edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie: szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Każdy z nich miał za zadanie wykonać jeden utwór w języku obcym . Udział brały gimnazja w Jugowie i Bożkowie, Liceum Ogólnokształcące oraz Noworudzka Szkoła Techniczna. Nasze liceum reprezentowały Marta Miś z klasy IIIe oraz Julia Niebora z klasy Ic. Konkurs prowadziły Aleksandra Nowak i Paulina Wiecha, uczennice Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół dziewczyn z Jugowa pod opieką Pani Marzeny Skwark, nauczyciela języka angielskiego. Kategorię szkół ponadgimnazjalnych wygrała nasza uczennica Julia Niebora z klasy I”C”. Zaśpiewała piosenkę „Mon Dieu” – Edith Piaf, w języku francuskim, którą opracowała z pomocą Pani Renaty Sinickiej, nauczyciela języka francuskiego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Marta Miś, która zachwyciła nas swoim wykonaniem piosenki „Radioactive” zespołu Imagine Dragons. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 21
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.