Dwa zwycięstwa piłkarzy

          Na boisku piłkarskim CTS-u w Słupcu rozegrany został finał rejonowy Licealiady SZS w piłce nożnej chłopców szkół ponagimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły pokonała w nim Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa 4:1 oraz Noworudzką Szkołę Techniczną 3:0, awansując jednocześnie do finału powiatowego, który rozegrany zostanie w Kłodzku 23 października na stadionie OSiR-u. Cały zespół zagrał bardzo dobry turniej, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Seweryn Sarkowicz – strzelec pięciu bramek w obu meczach.

Gratulujemy i liczymy na udany występ chłopaków w czwartkowym finale.

 
Stypendium dla Szymona Obolewicza

          Miło nam poinformować, iż Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk" przyznała naszemu uczniowi stypendium za wybitne osiągnięcia. Nagrodzony uczeń to Szymon Obolewicz z klasy IA. Uroczysta XIV Gala Stypendialna odbędzie się we Wrocławiu 28 października 2014 roku.

 
Dzień Edukacji Narodowej 2014

          Dnia 15 października odbył się w naszej szkole apel z okazji ważnego święta, jakim jest Dzień Nauczyciela. Zawód nauczyciela odgrywa istotną rolę w społeczeństwie, ponieważ najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki może dostać dziecko, jest wykształcenie.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski

          10 października 2014 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursie poezji niemieckojęzycznej zorganizowanym przez Deutscher Freundschaftskreis, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Kłodzku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Konkurs został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem było m.in. zainteresowanie młodzieży poezją tworzoną w języku niemieckim.

Czytaj więcej
 
Wycieczka do Berlina - ważne!
          Osoby, które zadeklarowały wyjazd na wycieczkę do Berlina z panem Behanem proszone są o dostarczenie zgody na wyjazd najpóźniej do czwartku. W przeciwnym razie wycieczka nie dojdzie do skutku!
 
Turniej wiedzy o Polsce i Czechach

     W dniu 08.10. br w Ząbkowicach Śląskich trójka uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela mgr. Andrzeja Behana wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Polsce i Czechach, organizowanego w ramach Polsko - Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Tegoroczny temat dotyczył znajomości pod względem turystycznym i geograficznym ziemi kłodzkiej, ząbkowickiej i nachodskiej. Dwóch z nich, Wojciech Pawlina z klasy 3a oraz Piotr Sikora z klasy 3e zakwalifikowało się do 10 - cio osobowego finału zajmując statecznie 4 i 5 miejsce. Otrzymali również cenne nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu.

 
Ogólniak na facebook'u
     Zapraszamy wszystkich na nasz profil na portalu społecznościowym "facebook". Można nas znaleźć pod adresem http://www.facebook.com/liceumener lub bezpośrednio w wyszukiwarce portalu. Oczywiście wszystkich "znajomych" zachęcamy do "lajkowania" naszej strony. Nie jest to końcowa wersja strony więc prosimy o wyrozumiałość, gdyż będziemy ją wspólnie ulepszać wraz z upływem czasu. 
 
Uwaga maturzyści!
     W zakładce "MATURA" znajdziecie wszelkie informacje dotyczące egzaminu maturalnego w 2015 roku. Zachęcamy Was do odwiedzania strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której została utworzona specjalna zakładka dla maturzystów.
 
Potrzebna krew dla 16-letniego Andrzeja!

      Andrzej jest uczniem klasy pierwszej technikum informatycznego w NST. W miniony piątek został potrącony przez pociąg. Obecnie przebywa w szpitalu w Polanicy Zdroju gdzie w piątek 10.10.2014 czeka go ciężka operacja. W czwartek 23 października od godziny 9 w Noworudzkiej Szkole Technicznej organizowana będzie zbiórka krwi dla naszego kolegi! Każdy z nas może pomóc! Można oddawać każdą grupę krwi z informacją, że jest to krew dla Andrzeja Rybki! Do tego czasu krew można również oddawać w najbliższym punkcie krwiodawstwa (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kłodzku, ul.Szpitalna 1) lub punktach do których przyjeżdża ekipa wyjazdowa.

Kalendarz ekip wyjazdowych: http://www.rckik.walbrzych.pl/site/

Uwaga! Jeśli ktoś ma inną grupę krwi to jednostki zostaną tak wymienione, że Andrzej dostanie swoją grupę. Nie ważne jaką ma się grupę, w takich przypadkach zawsze wymieniana jest na właściwą.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 26
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.