Uroczyste pożegnanie klas trzecich

       W piątek 29 kwietnia 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się uroczyste pożegnanie abiturientów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

GALERIA

Czytaj więcej...
 
Dzień otwarty w naszej szkole

       21 kwietnia w godz. 16.00-18.00 odbył się Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego im.Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie.

GALERIA

Czytaj więcej...
 
I TARGI EDUKACYJNE
       23 kwietnia 2016 r. w Galerii "Twierdza Kłodzka" odbyły się I Targi Edukacyjne. Oczywiście nie zabrakło na nich również noworudzkiego liceum, którego barwy godnie reprezentowały p. Agata Hryciuk i p. Renata Sinicka wraz z uczennicą kl.IIa Aleksandrą Brzezińską (oraz Szymon Obolewicz i Alicja Chłopecka podczas wcześniejszych spotkań).
 
 
Czytaj więcej..
 
ALLIANCE FRANCAISE W SIENKIEWICZU

       W dniu 25 kwietnia 2016 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.  Odwiedziła nas pani Grażyna Sojka, dyrektor Alliance Française we Wrocławiu.

Czytaj więcej...
 
Dzień Patrona Szkoły
        13 kwietnia  odbyła się uroczystość Dnia Patrona naszej szkoły, którym jest Henryk Sienkiewicz. Przypadła ona w roku , który został poświęcony osobie wybitnego polskiego noblisty.
Czytaj więcej...
 
Sukces w konkursie ortograficznym
       12 kwietnia 2016 roku w sali gimnastycznej NST w Nowej Rudzie odbyła się XVII edycja Konkursu Ortograficznego „Miss/Mister Ortografii”, przebiegającego pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego. W tej drugiej kategorii sukces odniosła uczennica klasy IIa z naszego liceum, Zuzanna Sinicka, która zajęła III miejsce. Nagrodę odebrała z rąk Dyrektora do spraw. Oświaty w starostwie – pani Anetty Kościuk Zwyciężyła uczennica z liceum w Lądku Zdroju.


                                                                        
                                                                   
 
III miejsce w konkursie powiatowym „Katyń – Golgota Wschodu”

       Trzecie miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w konkursie powiatowym "Katyń - Golgota Wschodu", organizowanym przez ZSO w Kłodzku w dniu 8 kwietnia br. W skład drużyny przygotowywanej przez pana Andrzeja Behana weszły uczennice kl. 2 b Paulina Mucha i Maria Kubicka. Podczas konkursu obecni byli przedstawiciele Rodzin Katyńskich z Wrocławia, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z uczestnikami konkursu. Warto było posłuchać.....

 
Wizyta adwokata

       Dnia 05.04.2016 roku naszą szkołę odwiedził adwokat Rafał Światły. Poprowadził z klasami IID i II B wykład na temat całokształtu pracy w kancelarii prawnej.

 

Czytaj więcej...
 
Wolontariusze z wizytą w „Spokojnej Jesieni”

        W dniu 23 marca wolontariusze z naszego liceum odwiedzili dom seniora „Spokojna Jesień”. Uczniowie (Angelika Ciachera, Maria Bieda, Dominika Bigos i Weronika Wełyczko) podarowali wielkanocny kosz z własnoręcznie wykonanymi dekoracjami świątecznymi. Mieszkańcy wspólnie z młodzieżą spędzili miło czas na wykonywaniu kartek świątecznych oraz wspólnym śpiewaniu przygotowanych przez uczennice piosenek.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 42
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.