ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   Okolicznościowy program patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w tym roku, w dniu 10 listopada. Klasa 3c pod opieką mgr Andrzeja Behana oraz mgr Marzanny Pietrzak. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i powitaniu zebranych rozpoczęliśmy apel od historycznego wprowadzeniu do tematu przez narratorkę- Olgę Krzysiak. W dalszej części odśpiewano pieśni patriotyczne, takie jak „Piechota”, czy „Pierwsza Brygada”. Po późniejszej, właściwej narracji, uczniowie klasy 3c, w tym Szymon Majerski, Natasza Frajnagel, Natalia Tyl, Wiktoria Sawul oraz Dawid Chmielarz, odczytali patriotyczne wiersze, m. in. „Do moich synów” Jerzego Żuławskiego, „Ta, co nie zaginęła” Edwarda Słońskiego, a także wiele innych. Wzruszającym akcentem, kończącym apel, był występ ucznia klasy 1a - Filipa Miki, który zaprezentował pieśń „Miejcie nadzieję” Adama Asnyka.

 

 

 
Kompetencje językowe

       Następna grupa pracowników naszego ogólniaka w dniach od 18.10.2021 roku do 22.10.2021 roku uczestniczyła w ramach projektu unijnego Erasmus+ w zajęciach języka angielskiego na Malcie w miejscowości San Gwann. Od poniedziałku do piątku pracownicy doskonalili umiejętności językowe z angielskiego. Po zakończeniu kursu, wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające umiejętności.

 

 
BUDŻET OBYWATELSKI 2022

       Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny udało się pozyskać fundusze z Budżetu Obywatelskiego miasta Nowa Ruda. Tym razem szkoła wzbogaci się o pracownię komputerową oraz pomoce dydaktyczne do nauki pierwszej pomocy. Wszystkim, którzy uczestniczyli w głosowaniu i oddali głos na Sienkiewicza serdecznie dziękujemy!

Poniżej pełne wyniki głosowania:

 

https://nowaruda.budzet-obywatelski.org/wyniki

 
SIŁACZE Z NOWORUDZKIEGO SIENKIEWICZA

       W dniach 17-19 września 2021r. uczniowie klasy 3c - Przemysław Dyjak oraz Dawid Chmielarz - wzięli udział w IV Otwartych Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym RAW federacji WPC. Przemkowi udało się zdobyć złoty medal w swojej kategorii wiekowej T-1 i tytuł mistrza Polski. Dawidowi udało się zdobyć srebrny medal w swojej kategorii wiekowej T-2 i tytuł wicemistrza Polski.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
PLAN LEKCJI
Obowiązujący plan lekcji znajduje się w menu UCZNIOWIE zakładce PLAN LEKCJI 2021/2022
 
DOJAZD DO SZKOŁY
Informujemy uczniów z termu gminy, że dzięki staraniom Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adriannie Mierzejewskiej uczniowie będą mieli zapewniony transport do i ze szkoły. O szczegółach i cenach biletów poinformujemy 1 września.
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W DNIU 1. WRZESNIA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

- DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH O GODZINIE 9:00

- DLA KLAS TRZECICH O GODZINIE 10:00

 
TERMINY POPRAWEK

24 SIERPNIA (tj. wtorek) godz. 9:00 - matura pisemna


EGZAMINY POPRAWKOWE:

23 SIERPNIA (tj. poniedziałek) godz. 9:00 - język polski

25 SIERPNIA (tj. środa) godz. 9:00 - matematyka
 
UWAGA!
       Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie uprzejmie informuje, że w poniedziałek tj. 28 czerwca 2021 placówka czynna będzie w godzinach od 7:00 do 12:00.
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 70
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.