Sukcesy sportowe Alicji Matuły

Uczennica naszej szkoły Alicja Matuła z klasy 3b przez okres zimowy systematycznie startowała w wyścigach w kolarstwie przełajowym osiągając następujące wyniki:

-04.02.2023r. 18 miejsce UCI World Championships Cyclocross Hoogerheide 2023 UCI CM - Holandia

-03.02.2023r. 9 miejsce UCI World Championships Cyclocross Hoogerheide 2023 UCI CM (sztafeta: M. Konwa; Sz. Pomian; M. Mul; A. Matuła; T. Białek; B. Świder) - Holandia

-28.01.2023r. 2 miejsce X2O Trofee Hamme - Flandriencross 2023 UCI C1 (Belgia)

-15.01.2023r.  3 miejsce Mistrzostwa Polski CX – II Wicemistrz Polski CX – Zielona Góra UCI CN

-30.12.2022r. 16 miejsce (WJ) 70 (WE) Exact Cross Loenhout – Azencross UCI C1 (Belgia)

-28.12.2022r. 20 miejsce (WJ) 75 (WE) Superprestige Diegem UCI C1 (Belgia)

-26.12.2022r. 10 miejsce (WJ) 72 (WE) World Cup CX Gavere UCI CDM (Belgia)

-19.12.2022r.  3 miejsce Puchar Europy  UEC Cyclo-cross European Cup in Ostrava

-30.11.2022r. 3 miejsce (WJ) 11 (WE) Super Puchar Polski BRYKSY CROSS UCI C2 Gościęcin

-23.11.2022r. 1 miejsce (WJ) 6 (WE) Puchar Polski OWOCOWY PRZEŁAJ Laskowice Pomorskie

-14.11.2022r. 1 miejsce (WJ) 6 (WE) Szczekociny

-13.11.2022r. 1 miejsce (WJ) 5 (WE) Koziegłowy

 Alu, ogromne gratulacje ! Trzymamy kciuki za następne sukcesy!

 

 

 
Finał Powiatowego Konkursu Językowego dla szkół ponadpodstawowych

W dniu 16. marca 2023r roku w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbył się finał corocznej 17 edycji Powiatowego Konkursu Językowego dla Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kłodzkiego.

W tegorocznym konkursie języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrektora Roberta Zynkowskiego  oraz  nauczycieli języków obcych, brali udział uczniowie 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Etap szkolny konkursu ( test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem) odbył się w styczniu 2023 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego ok. 300 uczniów. Następnie wyłoniono ścisłą grupę  finalistów, którzy uczestniczyli w ostatecznych zmaganiach w dniu 16.03.2023r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz mówienie.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy

W sobotę 11 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy, której głównym celem było zwiedzenie Muzeum Żydów Polskich Polin. Wyjazd zorganizowany przez Panów Andrzeja Behana oraz Rafała Gałczyńskiego odbył się w 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz oraz 10 rocznicę istnienia tego muzeum. Z racji tych rocznic muzeum zaoferowało możliwość jego zwiedzenia dla młodzieży szkolnej w symbolicznej cenie 1 zł ( normalna cena 45 zł, ulgowa 35zł ). Muzeum , zresztą świetnie zorganizowane i wyposażone jest prawdziwą lekcją historii dotyczącej społeczeństwa żydowskiego żyjącego wspólnie od tysiąca lat z ludnością polską i dzielącą z nią dobre i złe losy.

Następnie uczestnicy udali się na zwiedzanie warszawskiej Starówki, niestety jednak pogoda (silny wiatr i śnieg) uniemożliwiły wspólny spacer, także był to czas na posiłek. Do Nowej Rudy wróciliśmy około północy, trochę zmęczeni ale zadowoleni. W pracy opiekuńczej organizatorom pomagali Państwo Beata i Jan Pajorowie.

   

 
Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca w naszym liceum Panowie pamiętali,  aby uczcić jakże ważne święto wszystkich kobiet. Tym starszym podarowano piękne tulipany, a młodszym rozdano słodkości.

Jak powiedział Napoleon Bonaparte "Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta".

 

 
“Głos Młodych Ziemi Kłodzkiej”

     W dniach od 6 do 10 lutego dziewczyny z naszej szkoły : Karolina Białek oraz Zuzanna Knychała, miały przyjemność uczestniczyć w szkoleniu Skills 1 w ramach projektu “Głos Młodych Ziemi Kłodzkiej” Programu Erasmus+. W projekcie brała udział młodzież z całego powiatu kłodzkiego, a wszystkie zajęcia były prowadzone pod okiem wolontariuszy z różnych krajów tylko i wyłącznie w języku angielskim. Codziennie zmierzali się oni z ważnymi tematami dla naszego regionu oraz brali udział w wielu grach i zabawach. Tak spędzony czas dał naszym uczennicom wiele korzyści, rozwinęły swoje umiejętności językowe i rozszerzyły wiedzę w różnych dziedzinach, poznając przy tym wiele ludzi oraz spędzając miło czas. Dziewczyny w nadchodzącym czasie wezmą udział w dalszych etapach tego projektu.

 
Dyskoteka w naszej szkole

     Dnia 15 stycznia samorząd szkolny pod okiem pani Andżeliki Warszczuk zorganizował dyskotekę karnawałową, w której brali udział chętni uczniowie poprzebierani za swoje ulubione postacie. Cała zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Świetna muzyka, piękny wystój i wspaniała atmosfera spowodowały, że impreza ta na pewno zostanie niezapomniana. Podczas dyskoteki został przeprowadzony również konkurs na najlepszy stój. Wszystkim nauczycielom dziękujemy za opiekę i liczymy na więcej!!

   

 
„PODEJMIJ WYZWANIE: PRZECZYTAJ 52 KSIAŻKI W ROKU 2023”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej: „Przeczytam 52 książki w 2023 roku”. Jeżeli czytasz dużo i regularnie to spróbuj podjąć czytelnicze wyzwanie! Prowadź swoją listę przeczytanych tytułów, wyrażaj opinie i … wygrywaj!

Więcej informacji o akcji w bibliotece szkolnej oraz na ogólnopolskiej stronie akcji: https://www.facebook.com/52bookchallenge

 
II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 4 stycznia 2023 roku w szkolnej świetlicy odbył się turniej szachowy. W rozgrywkach uczestniczyło osiemnastu uczniów. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy gdzie partie rozgrywane  były  systemem  „każdy z każdym”. Do finału awansowali zwycięzcy grup. Turniej rozgrywany był w sportowej atmosferze, wiele partii było bardzo wyrównanych, a o wygranej niejednokrotnie decydował kończący się czas przeznaczony na rozegranie pojedynku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi  upominkami w  postaci słodyczy.

Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce – Mateusz Noga; II miejsce – Julia Szydełko; III miejsce – Bartosz Złotnik; IV miejsce – Wiktor Poręba; V miejsce – Antoni Gorący

    

 
Wygrywamy Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich w Piłce Siatkowej Dziewcząt!

    W dniu 15 grudnia na hali sportowej CTS Nowa Ruda - Słupiec odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich Dziewcząt w piłce siatkowej. W Turnieju wystartowało 8 zespołów. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz zespół wygrywając swoją grupę i wychodząc z pierwszego miejsca. Rewelacyjny finał zanotowały nasze dziewczyny pokonując ekipę I LO Kłodzko. Po emocjonujących i czasami  kontrowersyjnych sytuacjach boiskowych nasze wszystkie obecne dziewczyny w składzie: Emilia Gaik, Natalia Czerwińska, Martyna Horodecka, Karolina Cergier, Maja Myga, Julia Szydełko, Ines Szydełko, Amelia Drucia, Patrycja Stygar, Karolina Białek, Joanna Norek, Wiktoria Borkowska, Kornelia Kowaliczek ,Nadia Tumiło stanęły na wysokości zadania i zdobywając I miejsce, awansowały do strefy wałbrzyskiej, która odbędzie się 24 stycznia w Świdnicy. Gratulujemy!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 77
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.