Sonda

Jakim kierunkiem z ofery edukacyjnej na rok szkolny 2014/2015 szkoły jesteś zainteresowana/y

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Września 2014
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,
Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 107 dni.
Zodiak: Panna

Koniec roku szkolnego za

dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 9 gości

Nasi uczniowie na Dniu Nauki

15 września 2014r. w budynku Muzeum Ziemi Sowiogórskiej, którym opiekuje się Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda miało miejsce niezwykłe spotkanie. Pracownicy Polskiej Akademii Nauk, w osobach: mgr Agnieszka Mehlich, dr Anna Jarząb, dr Ewa Brzozowska, mgr Tomasz Tomczyk, dr Marta Sochocka i dr Katarzyna Zwolińska spotkali się z uczennicami i uczniami okolicznych gimnazjów i Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza z Nowej Rudy.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 zajęciami warsztatowymi pt. "Nie tylko ładny wygląd się liczy", w których uczestnicy pod kierunkiem mgr Angnieszki Mehlich poznali tajemnice barwników roślinnych oraz nauczyli się, na czym polega "czarowanie tęczy", czyli ekstrakcja i chromatografia.

Ogólniak na facebook'u
     Zapraszamy wszystkich na nasz profil na portalu społecznościowym "facebook". Można nas znaleźć pod adresem http://www.facebook.com/liceumener lub bezpośrednio w wyszukiwarce portalu. Oczywiście wszystkich "znajomych" zachęcamy do "lajkowania" naszej strony. Nie jest to końcowa wersja strony więc prosimy o wyrozumiałość, gdyż będziemy ją wspólnie ulepszać wraz z upływem czasu.

Zmiana planu
W zakładce "Plan lekcji" opublikowany został nowy plan obowiązujący od 15 września 2014 roku.

"NARODOWE CZYTANIE" w Liceum

W tym roku odbyła się trzecia edycja akcji „Narodowe Czytanie”, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Jej podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.
Nasze liceum również przyłączyło się do akcji i 5 września o godz. 12:00 nauczyciele przeczytali uczniom fragmenty „Potopu” Henryka Sienkiewicza,  jednego z najsłynniejszych polskich dzieł, którego pierwsze odcinki pojawiły się w prasie 130 lat temu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
      W naszym liceum uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 odbył się 1 września o godzinie 9.00. Okazało się, ze nowy rok przyniósł pewne zmiany. Dyrektorem szkoły został pan Robert Zynkowski, a jego zastępcą – pani Bożena Bojczuk. Po krótkich przemówieniach nowego dyrektora i zaproszonej na inaugurację pani poseł, Moniki Wielichowskiej, wręczono kwiaty i serdecznie podziękowano za pracę i zaangażowanie ustępującym dyrektorom – pani Marzannie Pietrzak i Dorocie Jankowskiej. Następnie przywitano grono pedagogiczne, uczniów oraz nowych nauczycieli i księży katechetów. Apel zakończyły spotkania klas ze swoimi wychowawcami.

Podręczniki na rok szkolny 2014/2015

Do pobrania Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015 dla klas pierwszych i drugich.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przemówienie wygłosiła Pani dyrektor Marzanna Pietrzak. Podziękowała nauczycielom i uczniom za zaangażowanie oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie najlepszym uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody. W tym roku najwyższą średnią w szkole uzyskał Wojciech Pawlina z klasy Ia (5,33). Wyróżnieni zostali także uczniowie osiągający sukcesy w konkursach i olimpiadach: Wojciech Pawlina (Ia), Piotr Sikora (IIe) i Paweł Stępniak (IIa). Dyplomy wręczono również za działalność w wolontariacie i osiągnięcia sportowe. Na szczególne uznanie zasłużył uczeń klasy IId, Eryk Buciuto, który nie opuścił w tym roku żadnej godziny lekcyjnej.

Klasyfikacja roczna rok szkolny 2013/2014

W dniu 23.06.2014 roku odbyło się posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej na którym zatwierdzono wyniki klasyfikacji rocznej. Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły:

1. Uczniowie z najwyższą średnią

2. Uczniowie z najwyższą frekwencją
     Uczeń z klasy
II"D" Eryk Buciuto w całym roku szkolnym 2013/2014 nie opuścili żadnej godziny lekcyjnej. Chciałbym nadmienić iż w klasie I Eryk także nie opuścuł żadnej godziny lekcyjnej. Gratulujemy!

Do pobrania wyniki klasyfikacji rocznej w formie prezentacji: pobierz

Dobre starty siatkarek

Do bardzo udanych zaliczyć można występy naszych dziewcząt w tegorocznych rozgrywkach Licealiady w siatkówce plażowej. W finałach powiatowych zdobyły złote medale pokonując reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Kłodzka i Bystrzycy Kł. W finałach strefy wałbrzyskiej po zaciętych meczach z LO Dzierżoniów, II LO Świdnica i ZSE Świdnica również wywalczyły I miejsce i zdobyły awans do finału dolnoślaskiego, który rozegrany został w Strzelinie. Do rywalizacji przystąpiło tam osiem reprezentacji szkolnych z całego województwa. Po dwóch wygranych meczach z 22 LO Wrocław i ZSE Świdnica nasze zawodniczki awansowały do finałowej „czwórki”. Niestety w meczach finałowych po dwóch porażkach uplasowały się na czwartym miejscu.Kolejność w dolnośląskiej Licealiadzie:

1. LO Strzelin
  2. 22 LO Wrocław
  3. ZSE Świdnica
  4. LO Nowa Ruda

W tym roku reprezentowały naszą szkołę: Alicja Cygan, Natalia Bzduń i Weronika Gawrońska.