Dziennikarski vs Wrocław
           Kim jestem? Co to jest tożsamość narodowa? Jak wiele „warstw” składa się na naszą osobowość? Jak wygląda praca w redakcji? Na takie pytania uczniowie klasy II d szukali odpowiedzi w stolicy Dolnego Śląska.
 
Czytaj więcej...
 
Brązowy medal siatkarek w strefie wałbrzyskiej

          W ubiegły piątek nasze siatkarki reprezentowały powiat kłodzki w finałowych rozgrywkach strefy wałbrzyskiej, które odbyły się na hali sportowej ZSE w Świdnicy.

 

 

Czytaj więcej...
 
Mikołajkowe zawody pływackie

          W piątek 05 grudnia na basenie AQUA CENTRUM odbyły się Mikołajkowe zawody pływackie o puchar Starosty Kłodzkiego. Rywalizacja przebiegała sprawnie i w bardzo przyjaznej atmosferze. W imprezie wzięło udział siedem reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych  powiatu kłodzkiego.

 

Czytaj więcej...
 
Passa sukcesów ekologicznych w naszej szkole trwa!

           Dnia 18 grudnia br. Martyna Kurasińska (klasa Ic) i  Małgorzata Szałęga (klasa 3c) reprezentowały  Liceum  Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie w półfinale i finale XI Edycji Powiatowego Konkursu Ekologiczno - Przyrodniczego organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Kłodzkiego, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

 

Czytaj więcej...
 
Jarmark Bożonarodzeniowy

          Dnia 19 grudnia 2014 roku w murach noworudzkiego Liceum odbył się jarmark bożonarodzeniowy. Słowo „jarmark” wywodzi się z języka niemieckiego i oznacza targ doroczny. Przywołując tradycję średniowiecznych jarmarków, warto wspomnieć, że przywileje świeckie i kościelne gwarantowały kupcom bezpieczeństwo osobiste i nienaruszalność mienia (pokój jarmarczny, pokój królewski, pax Dei). Do tego zwyczaju, oczywiście w okrojonej i mocno uwspółcześnionej formie, nawiązały władze szkoły zezwalając uczniom na wystawienie własnoręcznie przygotowanych przez nich towarów, a także zwalniając ich na ten dzień z obowiązkowych zajęć lekcyjnych.

 

 

Czytaj więcej...
 
Andrzejki w Spokojnej Jesieni

          W piątek 28 listopada grupa wolontariuszek wraz z koleżankami postanowiła zorganizować w Spokojnej Jesieni zabawę Andrzejkową. Młodzież przygotowała dla pensjonariuszy wiele ciekawych zabaw oraz konkursów. Nie obyło się bez tradycyjnego „lania” wosku oraz innych wróżb. Impreza zakończyła się wspólnymi tańcami.

 

 
Kolejny sukces naszego ucznia

          4 grudnia 2014 roku, Piotr Sikora, uczeń klasy 3E Liceum im.H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie wziął udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Francji, organizowanym przez XII Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego we Wrocławiu.

 

Czytaj więcej...
 
Wizyta gościa z Belgii

          14 grudnia 2014 roku, w naszej szkole przebywała pani Lucie Erroelen, belgijska nauczycielka języka francuskiego. Przeprowadziła cykl zajęć związanych tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia w Belgii. Jej wizyta jest kontynuacją realizacji projektu frankofońskiego, do którego w roku ubiegłym, przystąpiła pani Renata Sinicka, nauczyciel języka francuskiego.

 

Czytaj więcej...
 
I miejsce w II Powiatowym Konkursie o bezpieczeństwie „Unikaj, Przewiduj, Reaguj”

          Dnia 10 grudnia 2014 grupa uczniów naszego liceum w składzie: Bartosz Kołodziej, Michał Maciejczyk oraz Wojciech Pawlina pod opieką p. Romana Skawiny zajęli I miejsce w II Powiatowym Konkursie o bezpieczeństwie „Unikaj, Przewiduj, Reaguj” zorganizowanym przez Zespół Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim. Przyszło się im zmierzyć z pytaniami dotyczącymi szeroko pojętej ochrony życia i zdrowia, a także ćwiczeniami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy. To wielki sukces, gratulujemy!

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 29
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.