Spotkanie z poetą

          17 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego pod opieką Pani Małgorzaty Łuków uczestniczyli  w spotkaniu w noworudzkiej bibliotece z poetą młodego pokolenia, Konradem Górą.

Czytaj więcej...
 
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

          W piątek 17.04. 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyły się eliminacje wojewódzkie turnieju "Młodzież zapobiega pożarom". W grupie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął uczeń kl. III a Wojciech Pawlina, który będzie reprezentował województwo dolnośląskie, a tym samym i naszą szkołę w ogólnopolskich finałach, które odbędą się w dniach 29 - 31.05. 2015 roku w Polanicy - Zdroju. Serdecznie gratulujemy!

 


 

 
UWAGA

Zwracamy się do wszystkich,

którym los zwierząt nie jest obojętny!!!

 

We wtorek i środę (21-22.04) Szkolny Klub Wolontariusza organizuje

zbiórkę pieniędzy na rzecz

 

Schroniska dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie.

 

Placówka jest zmuszona przenieść się w inne miejsce

i potrzebne jej będą materiały budowlane.

Więcej informacji o schronisku i jego potrzebach można znaleźć na stronie:
https://pl-pl.facebook.com/schronisko.uciechow

 
Stypendium dla ucznia noworudzkiego liceum

Dnia 30 marca 2015 roku w Ratnie Górnym odbyła się sesja Rady Miasta i Gminy Radków, na której to jeden z naszych uczniów został nagrodzony przez Pana Jana Bednarczyka, Burmistrza Miasta Radków, za szczególne osiągnięcia, a także najwyższą średnią ocen wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy Radków. Szymon Obolewicz otrzymał jednorazowe stypendium pieniężne, a także drobny upominek w postaci książki. Szymon został również doceniony przez Panią Czesławę Jarzyńską, która pracuje w Fundacji Pomocy Dzieciom i otrzymał dodatkowe stypendium pieniężne na dalszy rozwój zainteresowań i pasji.

 

 
UWAGA!

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Szkolnej

Obowiązują od 08.04.2015 r.

Szczegóły w zakładce  Biblioteka szkolna / Godziny otwarcia

 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ ” MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

          W dniu 28.03.2015 w Nowej Rudzie przeprowadzony został powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie: Wojciech Pawlina, Bartosz Kołodziej oraz Michał Maciejczyk.

Czytaj więcej...
 
VIII ZJAZD ABSOLWENTÓW Z OKAZJI 70-LECIA SZKOŁY

           Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 13-14 czerwca 2015 roku odbędzie się VIII Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowych obchodach tej uroczystości. Mamy nadzieję, że czerwcowy weekend będzie okazją do miłych i wzruszających spotkań z koleżankami oraz kolegami ze szkolnej ławy, wspomnień, a także wspólnej zabawy i rekreacji. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program zjazdu, a karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj...

Czytaj więcej
 
Finał konkursu "Od Solidarności do III RP"
          28 W sobtę marca br. odbył się we wrocławskim Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 17 finał konkursu "Od Solidarności do III RP",  w którym wzięli udział pod opieką Pana Andrzeja Behana uczniowie naszej szkoły w składzie: Piotr Sikora ( 3e ), Krzysztof Augustynowicz ( 2e ) i Paulina Mucha ( 1b ). Nasz zespół zajął 4 miejsce i został wyróżniony. Konkurs zakończył się występem chóru dziecięcego śpiewającego piosenki Jacka Kaczmarskiego.
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 32
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.