Szkolny Klub Wolontariusza przyłączył się do akcji „Podziel się Posiłkiem”.

     W miniony weekend 25 i 26 września w całej Polsce odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem”. W sklepach na terenie całej Polski wolontariusze zbierali produkty spożywcze, które trafiły do magazynu Banku Żywności. Zebrane produkty zostaną przekazane do organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają dzieci z najuboższych rodzin. W akcję włączyli się także nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza: Dominika Bigos i Weronika Wełyczko z klasy 2”d” oraz Anita i Natalia Kosińskie z klasy 3 „b”.

 

 
ZMIANA PLANU
Uwaga! Od poniedziałku tj. 28 września nastąpi zmiana planu w klasie 2C. Prosimy o wcześniejsze zaznajomienie się z nim.
 
Narodowe czytanie w LO

Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie po raz kolejny przyłączyło się do Narodowego Czytania, akcji zorganizowanej pod patronatem Prezydenta RP.  W tym roku cała Polska czytała „Lalkę” Bolesława Prusa, utwór uznawany dzisiaj za arcydzieło, a przez ówczesną krytykę niedoceniany.

 

Czytaj więcej...
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

     Nowy rok szkolny 2015-2016 powitaliśmy 1 września  o godzinie 9.00 na ogół  w dobrych humorach. Uroczystości inauguracyjne   rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Na początku Pan Dyrektor,  Robert Zynkowski,  powitał nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Szczególnie serdeczne słowa skierował do klas pierwszych,  którym  następnie przedstawił ich wychowawców. Głos zabrał również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  Paweł Janek. Życzył kolegom udanego roku i przekonywał, że szkoła może być ich drugim domem. Na koniec wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się z wychowawcami i wspominać wakacje.

 

 
Program stypendialny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016

1. STYPENDIUM SZKOLNE – pomoc o charakterze socjalnym    

Przyznawane jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie uczniom zamieszkałym na terenie miasta Nowej Rudy. Kryterium dochodowe, będące podstawą do uzyskania stypendium w miesiącu wrześniu br. wynosi 456zł netto dla osoby w rodzinie za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, tj. sierpień br. Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie w terminie do 15 września 2015r.

Informuję zainteresowanych, że od 1 października 2015r. zmieni się kryterium dochodowe na kwotę 514zł dla osoby w rodzinie.

Druk wniosku do pobrania w gabinecie pedagoga szkolnego.

 
Kolejne stypendia dla ucznia i absolwenta naszej szkoły
          Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego Powiatu Kłodzkiego "Discipulus Exemplorum" za rok 2014/2015 stypendium przez 10 kolejnych miesięcy otrzymywać będą Szymon Obolewicz (uczeń) oraz Wojciech Pawlina (absolwent). Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Jak widać opłaca się uczyć :D
 
Uwaga maturzyści!
Egzamin poprawkowy z matematyki odbędzie się jutro tj. 25.08.2015 roku o godzinie 9:00. Prosimy o przybycie najpóźniej o godzinie 8:30. Prosze pamietać o dowodzie tożsamości oraz kalkulatorze prostym
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uwaga uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września (tj. wtorek) o godz. 9.00!

 
UWAGA
W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘTEM PRZYPADAJĄCYM NA SOBOTĘ 15 SIERPNIA, DZIEŃ 14 SIERPNIA (TJ. PIĄTEK) JEST DNIEM WOLNYM OD PRACY DLA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W NOWEJ RUDZIE. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PLACÓWKA BĘDZIE TEGO DNIA ZAMKNIĘTA. 
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 36
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.