Sonda

Jakim kierunkiem z ofery edukacyjnej na rok szkolny 2014/2015 szkoły jesteś zainteresowana/y

Dzisiaj jest: Wtorek
2 Września 2014
Absalon, Bohdan, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Dersław, Dionizy,
Eliza, Henryk, Julian, Stefan, Tobiasz,
Wilhelm, Witomysł

Do końca roku zostało 121 dni.
Zodiak: Panna

Koniec wakacji za

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 7 gości

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 roku o godzinie 9:00.

Podręczniki na rok szkolny 2014/2015

Do pobrania Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015 dla klas pierwszych i drugich.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przemówienie wygłosiła Pani dyrektor Marzanna Pietrzak. Podziękowała nauczycielom i uczniom za zaangażowanie oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie najlepszym uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody. W tym roku najwyższą średnią w szkole uzyskał Wojciech Pawlina z klasy Ia (5,33). Wyróżnieni zostali także uczniowie osiągający sukcesy w konkursach i olimpiadach: Wojciech Pawlina (Ia), Piotr Sikora (IIe) i Paweł Stępniak (IIa). Dyplomy wręczono również za działalność w wolontariacie i osiągnięcia sportowe. Na szczególne uznanie zasłużył uczeń klasy IId, Eryk Buciuto, który nie opuścił w tym roku żadnej godziny lekcyjnej.

Klasyfikacja roczna rok szkolny 2013/2014

W dniu 23.06.2014 roku odbyło się posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej na którym zatwierdzono wyniki klasyfikacji rocznej. Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły:

1. Uczniowie z najwyższą średnią

2. Uczniowie z najwyższą frekwencją
     Uczeń z klasy
II"D" Eryk Buciuto w całym roku szkolnym 2013/2014 nie opuścili żadnej godziny lekcyjnej. Chciałbym nadmienić iż w klasie I Eryk także nie opuścuł żadnej godziny lekcyjnej. Gratulujemy!

Do pobrania wyniki klasyfikacji rocznej w formie prezentacji: pobierz

Dobre starty siatkarek

Do bardzo udanych zaliczyć można występy naszych dziewcząt w tegorocznych rozgrywkach Licealiady w siatkówce plażowej. W finałach powiatowych zdobyły złote medale pokonując reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Kłodzka i Bystrzycy Kł. W finałach strefy wałbrzyskiej po zaciętych meczach z LO Dzierżoniów, II LO Świdnica i ZSE Świdnica również wywalczyły I miejsce i zdobyły awans do finału dolnoślaskiego, który rozegrany został w Strzelinie. Do rywalizacji przystąpiło tam osiem reprezentacji szkolnych z całego województwa. Po dwóch wygranych meczach z 22 LO Wrocław i ZSE Świdnica nasze zawodniczki awansowały do finałowej „czwórki”. Niestety w meczach finałowych po dwóch porażkach uplasowały się na czwartym miejscu.Kolejność w dolnośląskiej Licealiadzie:

1. LO Strzelin
  2. 22 LO Wrocław
  3. ZSE Świdnica
  4. LO Nowa Ruda

W tym roku reprezentowały naszą szkołę: Alicja Cygan, Natalia Bzduń i Weronika Gawrońska.

Święto Wolności i Demokracji

W dniu 18 czerwca 2014 roku odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu "Święto Wolności i Demokracji" organizowanego przez Senatora RP Stanisława Jurcewicza i Starostę Kłodzkiego Macieja Awiżenia. Laureatem tego konkursu został nasz uczeń Piotr Sikora z klasy IIe. Gratulujemy!

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Nasz uczeń klasy IIa Wojciech Pawlina w dniach 6  - 8 czerwca 2014 roku zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wojciechowi niewiele zabrakło by dostać się do ścisłego finału, pomimo tego i tak jest to wielki sukces w tym konkursie. Gratulujemy!

XII Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"

W poniedziałek 02 czerwca 2014 roku zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie w składzie: Sebastian Kobiela, Grzegorz Kublik, Paweł Stępniak oraz Paweł Stachanowski (wszyscy z klasy 1”a” ) wziął udział w I Edycji Ogólnopolskiego XII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Na hali Słupeckiego CTS-u uczniowie naszej szkoły zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Konkurs, składający się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej, wymagał od uczestników bardzo szczegółowej i rozległej wiedzy medycznej, jednak doskonale przygotowany przez panią Marzenę Ludwin noworudzki zespół podołał zadaniu i osiągnął niezwykle wysokie, trzecie miejsce. Należą się im wszystkim gratulacje i życzenia, aby dalej rozwijali się i realizowali w tym kierunku.

Dzień Patrona

30 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna w tradycji Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza uroczystość Dnia Patrona Szkoły. Była ona poprzedzona dwoma miesiącami przygotowań, nad którymi czuwały polonistki (p. B.Bojczuk, p. I.Zynkowska, p. J.Zielińska) oraz romanistka i nauczycielka wok-u p. R.Sinicka. Młodzież liceum zaangażowano do wzięcia udziału w różnych konkursach tj. : literacki, plastyczny, fotograficzny, na prezentację multimedialną oraz krasomówczy. Ponadto każda z klas pierwszych i drugich miała za zadanie przedstawić na scenie jakiś ciekawy strój postaci z utworów Sienkiewicza we własnej inscenizacji.
     Pierwszą część uroczystości w MOK-u stanowiły prezentacje laureatów poszczególnych konkursów, pokaz ich prac oraz wręczenie nagród. Następnie odbył się konkurs na strój i w tej kategorii wygrała klasa IIa, która otrzymała kupon na pizzę. Był to bardzo zabawny i widowiskowy punkt programu szkolnej imprezy. Po krótkiej przerwie miała miejsce projekcja filmu o powstaniu warszawskim pt. „ Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”, który doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 70 rocznicy tego bohaterskiego wydarzenia. Czas, spędzony przez społeczność naszego liceum w ramach Dnia Patrona , upłynął w miłej atmosferze i obfitował w różne atrakcje.