Zmiana planu
W zakładce "Plan lekcji" opublikowany został nowy plan obowiązujący od 03 listopada 2014 roku.
 
Wolontariusze w schronisku

          W poniedziałek, 27 października, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował wyjazd do zaprzyjaźnionego Ośrodka dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie. Młodzież  przywiozła ze sobą karmy, ciepłe koce i inne rzeczy potrzebne zwierzętom przed nadchodząca zimą.Jako że pogoda dopisała, wolontariuszom udało się wyprowadzić na długi spacer wszystkie psy przebywające obecnie w schronisku. Wolontariusze dziękują wszystkim, którzy wsparli Schronisko.

Pamiętaj: adoptuj, nie kupuj!

 
Konkurs na logo biblioteki szkolnej
          UWAGA ! OSTATNIE DNI NA ODDANIE PRAC KONKURSOWYCH na LOGO naszej biblioteki szkolnej! Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym w bibliotece szkolnej oraz u pani Renaty Sinickiej (s. 103). ATRAKCYJNE NAGRODY !
 
I sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie

Dnia 23 października 2014 r. odbyła się I sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, w sali uroczystości noworudzkiego Ratusza. I sesję otworzył przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Behan.

Czytaj więcej...
 
Dwa zwycięstwa piłkarzy

          Na boisku piłkarskim CTS-u w Słupcu rozegrany został finał rejonowy Licealiady SZS w piłce nożnej chłopców szkół ponagimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły pokonała w nim Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa 4:1 oraz Noworudzką Szkołę Techniczną 3:0, awansując jednocześnie do finału powiatowego, który rozegrany zostanie w Kłodzku 23 października na stadionie OSiR-u. Cały zespół zagrał bardzo dobry turniej, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Seweryn Sarkowicz – strzelec pięciu bramek w obu meczach.

Gratulujemy i liczymy na udany występ chłopaków w czwartkowym finale.

 
Stypendium dla Szymona Obolewicza

          Miło nam poinformować, iż Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk" przyznała naszemu uczniowi stypendium za wybitne osiągnięcia. Nagrodzony uczeń to Szymon Obolewicz z klasy IA. Uroczysta XIV Gala Stypendialna odbędzie się we Wrocławiu 28 października 2014 roku.

 
Dzień Edukacji Narodowej 2014

          Dnia 15 października odbył się w naszej szkole apel z okazji ważnego święta, jakim jest Dzień Nauczyciela. Zawód nauczyciela odgrywa istotną rolę w społeczeństwie, ponieważ najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki może dostać dziecko, jest wykształcenie.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski

          10 października 2014 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursie poezji niemieckojęzycznej zorganizowanym przez Deutscher Freundschaftskreis, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Kłodzku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Konkurs został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem było m.in. zainteresowanie młodzieży poezją tworzoną w języku niemieckim.

Czytaj więcej
 
Wycieczka do Berlina - ważne!
          Osoby, które zadeklarowały wyjazd na wycieczkę do Berlina z panem Behanem proszone są o dostarczenie zgody na wyjazd najpóźniej do czwartku. W przeciwnym razie wycieczka nie dojdzie do skutku!
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 26
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.