Akcja Czytaj PL PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w akcji Czytaj PL, która ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych audiobooków i ebooków.

Od 2 do 30 listopada można pobrać aplikację mobilną Woblink i zeskanować kod QR, który został umieszczony na plakacie akcji. Kod QR stanowi klucz do wirtualnej biblioteki.  Plakaty znajdują się przy schodach na I piętrze oraz na tablicy ogłoszeń w świetlicy szkolnej.

Więcej informacji na stronie internetowej akcji Czytaj PL.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PDF Drukuj

Z okazji święta bibliotek szkolnych zapraszamy do obejrzenia wystawy,

na którą składają się fragmenty komiksu Agaty Matraś

pt. „Komiks, który wydarzył się naprawdę”.

Wystawa dostępna jest na korytarzu na pierwszym piętrze

i pokazuje zabawne historie z codziennej pracy bibliotekarzy.

Kiermasz książek PDF Drukuj

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na

KIERMASZ KSIĄŻEK,

który odbędzie się w dniach  6.10.22. – 21.10.22.

Kiermasz zorganizowano we współpracy z Księgarnią Tuliszków.

UWAGA MOLE W SZKOLE!!! książkowe oczyiwście :D PDF Drukuj

Zawiadamiamy wszystkich miłośników dobrej książki, że w związku udziałem naszego liceum w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa zmianie uległy zasady organizacji pracy biblioteki szkolnej. Dzięki temu, możliwe jest obecnie wypożyczenie na okres wakacyjny aż PIĘCIU pozycji książkowych. Zachęcamy do spędzenia wakacji z książką. Regulamin biblioteki tutaj

III edycja gry terenowej „Na tropach literatury” PDF Drukuj

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bibliotecznej grze terenowej  „Na tropach literatury”. Tak jak w poprzednim roku, młodzież musiała poradzić sobie z zadaniami związanymi z lekturami i beletrystyką oraz wyszukiwaniem informacji w bibliotece. Aby poradzić sobie w konkursie trzeba było wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i oczywiście wiedzą.  Najlepiej poradziła sobie drużyna: Anna Pazera i Oliwia Kniepkamp z klasy 3”c”.

Gratulujemy!

Nowe książki w bibliotece – ZAPRASZAMY PDF Drukuj

Dzięki darom od czytelników oraz środkom zebranym podczas Słodkiego Kiermaszu biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki.

Gra terenowa „Na tropach literatury” PDF Drukuj

Kolejna edycja konkursu czytelniczo – informacyjnego  „Na tropach literatury” za nami. Tak jak w poprzednim roku, młodzież musiała poradzić sobie z zadaniami związanymi z lekturami i beletrystyką oraz wyszukiwaniem informacji w bibliotece. Najlepiej poradziła sobie grupa uczniów z kl. 3 „c” i „b”: Paulina Mucha, Magdalena Pawlak i Rafał Gargol.

Gratulacje!