Zjazd Absolwentów
Zjazd Absolwentów rocznika 73 PDF Drukuj

Dnia 3 czerwca 2023r. okrągły jubileusz ukończenia nauki w liceum świętował rocznik '73. Nasi absolwenci, spotkali się po 50 latach, aby wspólnie powspominać szkolne lata. Postanowili upamiętnić również dyrektora, którego wspominają z ogromnym sentymentem - na ścianie w szkole zamontowali kamienną tablicę z podobizną Antoniego Mackiewicza i wymownym tekstem. Moment Zjazdu jest takim magicznym momentem gdzie historia i teraźniejszość splatają się ze sobą. Czas staje w miejscu. A nawet jakby się cofa. Po chwilowej dezorientacji co do wyglądu zewnętrznego osób (niektórzy nie widzieli się od kilkunastu, kilkudziesięciu lat) absolwenci zaczynają żyć w innym świecie, świecie młodości, który zawsze jest lepszy niezależnie od tego jak im się dzisiaj powodzi, lepszy bo beztroski.

     

 
VIII Zjazd Absolwentów PDF Drukuj

          Już po raz ósmy społeczność  Liceum im. H. Sienkiewicza świętowała uroczysty Zjazd Absolwentów. Impreza miała miejsce 13 i 14.06. i wiązała się z obchodami  70-lecia istnienia szkoły. Rozpoczęto tradycyjnym dzwonkiem o godzinie 8:00, a następnie przybyłych gości powitał dyrektor Robert Zynkowski. W obecności absolwentów i przedstawicieli władz lokalnych pan Robert Zynkowski, w towarzystwie byłych dyrektorów placówki: pani Marzanny Pietrzak, pani Izabeli Zynkowskiej i pana Ryszarda Sonnaka, dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej.

Czytaj więcej...
 
Czapka na głowie, tarcza na ramieniu, a rower u woźnego... PDF Drukuj

O tym, jak wyglądały pierwsze lata Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie z Zygmuntem Cymanem, jednym z pierwszych uczniów szkoły, i jego żoną Jadwigą rozmawia Maciej Sas.

Czytaj więcej...
 
VIII ZJAZD ABSOLWENTÓW Z OKAZJI 70-LECIA SZKOŁY PDF Drukuj

           Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 13-14 czerwca 2015 roku odbędzie się VIII Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowych obchodach tej uroczystości. Mamy nadzieję, że czerwcowy weekend będzie okazją do miłych i wzruszających spotkań z koleżankami oraz kolegami ze szkolnej ławy, wspomnień, a także wspólnej zabawy i rekreacji. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program zjazdu, a karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj...

Czytaj więcej
 
VII ZJAZD ABSOLWENTÓW PDF Drukuj

     19 czerwca, w sobotę, odbył się VII Zjazd Absolwentów naszej szkoły z okazji 65-lecia istnienia liceum. Uroczystość poprzedzona była wielomiesięcznymi przygotowaniami prowadzonymi przez Komitet Organizacyjny, w którego skład weszli: Dorota Jankowska, Irena Rogowska, Renata Cyman, Magdalena Rydlewska-Majewska, Bożena Bojczuk, Monika Krakowska, Lucyna Strama, Anna Żuchowicz i Andrzej Behan.  Jego praca polegała m.in. na pozyskiwaniu sponsorów, do których należy zaliczyć : ZPAS, Urząd Miasta Nowa Ruda, Urząd Gminy Nowa Ruda, p. Kokota vel Kokocińskiego „Usługi poligraficzne”, Księgarnię Millenium p. Marca, p. Teresę Wojdyło.

    

Więcej zdjęć w dziale Galeria zdjęć!

Czytaj więcej
 


Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.