Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
15 Kwietnia 2024
Dzień Trzeźwości
Imieniny obchodzą
Anastazja, Bazyli, Leonid, Ludwina,
Modest, Olimpia, Tytus, Wacław,
Wacława, Wiktoryn, Wszegniew

Do końca roku zostało 261 dni.
Zodiak: Baran

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 130 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2842824
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

VIII Zjazd Absolwentów PDF Drukuj

Następnie absolwenci mieli okazję zwiedzić budynek szkoły oraz obejrzeć zdjęcia i kroniki z dawnych lat, co pozwoliło im na przebycie sentymentalnej podróży w czasie. Niejednokrotnie byliśmy świadkami wzruszeń dawnych kolegów ze szkolnej ławy z powodu spotkań po latach.

Kolejnym etapem uroczystych obchodów była Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Mikołaja w Nowej Rudzie, koncelebrowana przez ks. Andrzeja Tomko, rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Po mszy goście udali się na oficjalną część obchodów. Dzięki życzliwości dyrektora Wojciecha Kołodzieja, który użyczył nam sali widowiskowej, uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Rozpoczął pan dyrektor, który w swoim przemówieniu nakreślił historię szkoły, wymienił jej obecne sukcesy i wspomniał o nieżyjących pracownikach placówki.

Imprezę uświetnili znamienici goście: posłanka na Sejm RP pani Monika Wielichowska, poseł pan Sławomir Kłosowski, wicestarosta Powiatu Kłodzkiego pani Małgorzata Jędrzejewska – Skrzypczyk, burmistrz Nowej Rudy pan Tomasz Kiliński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej panem Andrzejem Behanem, pani wójt Adrianna Mierzejewska oraz przewodniczący Rady Gminy pan Bogdan Tarapacki. Wielu z zaproszonych gości podkreślało swoje osobiste związki z naszą szkołą, przeplatając swe przemówienia wspomnieniami i anegdotami z uczniowskich czasów.

Gratulacje dla szkoły przekazali także przybyli na uroczystość dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół z miasta i gminy Nowa Ruda: pani Brygida Gąsior, pani Danuta Markuszewska, pani Mariola Sójka i pan Józef Kochniarczyk

Okazją do  wspomnień było także wystąpienie pana Ryszarda Sonnaka, wieloletniego nauczyciela i dyrektora liceum. Następnie na scenę zaproszono najstarszych absolwentów naszej szkoły: panią Zytę Uczkiewicz i pana Zygmunta Cymana, których zgromadzona publiczność przywitała owacjami. Swój wiersz, specjalnie wybrany na tę uroczystość,  przeczytała pani Stanisława Łowińska poetka, dziennikarka i absolwentka naszej szkoły.

Na zakończenie imprezy mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez absolwentów i uczniów naszej szkoły.

Wieczorny bal był okazją do odnowienia starych przyjaźni. Zabawa trwała do białego rana. Nie obyło się bez atrakcji. Pokaz sztucznych ogni wzbudził zainteresowanie i powszechny zachwyt.

Huczne obchody 70-lecia szkoły zakończono wspólnym grillowaniem w Gajowie. Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej atmosferze i z pewnością wielu uczestników zjazdu zechce przypomnieć sobie o swojej dawnej szkole i kolegach za 5 lat.

Z radością będziemy ich gościć i mamy nadzieję, że atrakcyjna formuła zjazdu pozwoli spotkać nam się w jeszcze większym gronie.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy udzielili szkole wsparcia, również finansowego, ponieważ bardzo pomogli w zorganizowaniu tak dużej imprezy jak zjazd absolwentów. A oto lista sponsorów: Pan Piotr Baranowski PREZES ZAKŁADU PRODUKCJI  AUTOMATYKI – SIECIOWEJ S.A. w Przygórzu, Pan Marcin Malinowski DYREKTOR REGIONALNY  HENKEL POLSKA Sp. z o.o. w Warszawie, Pani Krystyna Warska z APTEKI  w RYNKU w Nowej Rudzie, Pan Bogdan Kokot vel Kokociński USŁUGI POLIGRAFICZNE w Nowej Rudzie, Pan Andrzej Kopacz FIRMA SZYLDY REKLAMA w Nowej Rudzie, Pan Marian Zdunek PREZES NOWORUDZKIEGO TOWARZYSTWA BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO Sp. z o.o. w Nowej Rudzie, Pan Jerzy Dudzik PREZES ZARZĄDU AGENCJI ROZWOJU REGIONALNEGO „AGROREG” S.A. w Nowej Rudzie, Pan Ryszard Rzeczycki  PREZES ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI Sp. z o.o. w Nowej Rudzie, ABSOLWENCI SZKOŁY zasiadający w Radzie Miasta Nowa Ruda, Pan Jerzy Hajduczyk  PREZES  FIRMY DOM I OGRÓD MARTA Sp. z o.o. w Nowej Rudzie, Pan Piotr Włodek NOTARIUSZ, Pan  doktor Andrzej Zając, Pan Artur  Kołodziej  STACJA NARCIARSKA LĄDEK ZDRÓJ s.c., Pan Zygmunt Łaguna  PREZES GOSPODARCZEGO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO w Radkowie, Pan  Zdzisław Kozicki PREZES GOSPODARCZEGO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO w Strzelinie, Pan Piotr Polak FIRMA PPHU „POLAK” w Ludwikowicach, Pan Leszek Jurasz  PREZES FABRYKI ARMATURY PRZEMYSŁOWEJ S.A. „ZETKAMA” w Ścinawce Średniej, Pan Wojciech Chuchla  PRZEDSIĘBIORSTWO ALL s.c. w Nowej Rudzie, Pan Marek Bawecki PREZES PRZEDSIĘBIORSTWA KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ S.A. w Kłodzku, Panowie Jarosław Chorób oraz Andrzej Skrzypczyk FIRMIA AIG s.c. w Nowej Rudzie, Pan Waldemar Kowal PREZES AGENCJI OCHRONY OSÓB I MIENIA K2 Sp. z o.o.  w Nowej Rudzie, Pan Tadeusz  Malik FIRMA  „KWADROS” w Nowej Rudzie, Pan Robert Lebda  FIRMA PPHU „LEBDA” w Nowej Rudzie, Pani doktor Monika Ginter, Pan Andrzej  Walkowski FIRMA ORTJOHANN POLEN w Nowej  Rudzie, Pan Jan Lenart  NADLEŚNICZY Z NADLEŚNICTWA JUGÓW, Państwo Anna i Janusz Baran Z KWIACIARNI NOWA RUDA.

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.