Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
30 Września 2023
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 13 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2677397
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Imprezy kulturalne
Spotkanie z dziennikarzem Łukaszem Kazkiem PDF Drukuj

12 września klasa 2c udała się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z dziennikarzem Łukaszem Kazkiem. Pan Łukasz prowadzi kanał na YouTube o nazwie „History story”. Klasa mogła przedpremierowo zobaczyć najnowszy odcinek o Lili Fuchsberg. Po II wojnie światowej 4 letnia Lili wraz ze swoimi przybranymi rodzicami Heleną i Władysławem Grzegorczykami zamieszkała w Nowej Rudzie. Państwo Grzegorczykowie podczas wojny uratowali 18 Żydów (w tym 6 tygodniową Lili) za co zostali odznaczeni tytułem „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, a park miejski w Nowej Rudzie został nazwany ich imieniem.

   

 
Narodowe czytanie 2023 PDF Drukuj

           Na cały świecie promowanie czytelnictwa jest jednym z priorytetów instytucji kulturalnych. W naszym kraju również organizowane są wydarzenia, których celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat niewątpliwych walorów słowa czytanego. Akcją wyróżniającą się na tle innych jest Narodowe Czytanie- zainicjowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Inicjatywa Narodowego Czytania ma na celu promowanie czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł literatury polskiej, a także umacnianie kulturowe i narodowej świadomości Polaków.

          Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie uczestniczy w akcji od samego początku, tym razem jednak- podczas 12. edycji- postanowiliśmy nadać temu wydarzeniu szczególną oprawę - czytaliśmy fragmenty arcydzieła literatury polskiej razem z mieszkańcami Nowe Rudy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, szczególnie panu Burmistrzowi Tomaszowi Kilińskiemu za czynne zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie.

          Bohaterką 12. edycji Narodowego Czytania jest powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – dzieło kanoniczne, uchodzące za klasykę polskiej literatury i narodową epopeję. Trzytomowy utwór, po raz pierwszy opublikowany na łamach „Tygodnika Ilustracyjnego” w 1888 r., szybko zyskał uznanie i popularność wśród czytelników. Niezmiennie ceni się go za niezrównaną plastykę opisu, głębię psychologiczną i barwne postaci bohaterów, zarysowane na tle burzliwych dziejów powstania styczniowego.

,, To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy”

– czytamy w liście Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zachęcającym do wspólnej lektury „Nad Niemnem”.

   

 
"Gwiazdy i Gwiazdeczki" PDF Drukuj

6 czerwca 2023r. Młodzieżowa Rada Miasta (do której należą z naszej szkoły Helena Rygiel, Martyna Kubiak oraz Aleksandra Pajor), zorganizowała konkurs talentów młodzieży szkół z naszego miasta, który od wielu lat wpisał się w kalendarz imprez jako " Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki".   Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza reprezentowali: Aleksandra Kossak - trąbka oraz Emilian Kiliński - pianino cyfrowe, Karolina Kołodziejczyk - flet poprzeczny, Sonia Blechinger - recytacja. Z dumą możemy poinformować, że nagroda główna przypadła dla Naszego duetu Ola & Emil. Ogromne gratulacje!

 
Dzień Kobiet w naszej szkole PDF Drukuj

8 marca w naszym liceum Panowie pamiętali,  aby uczcić jakże ważne święto wszystkich kobiet. Tym starszym podarowano piękne tulipany, a młodszym rozdano słodkości.

Jak powiedział Napoleon Bonaparte "Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta".

 

 
Apel z okazji Świeta Edukacji Narodowej PDF Drukuj

  17 października 2022r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej, w której uczniowie podziękowali pedagogom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich naukę i wychowanie.

   Pod opieką p. Lucyny Stramy i p. Marzanny Pietrzak przygotowali wiązankę życzeń w postaci refleksyjnych wierszy i piosenek oraz utworów muzycznych, wykonanych na trąbce i na pianinie cyfrowym.

   Pan dyrektor Robert Zynkowski wręczył Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom: p. Agacie Hryciuk, p. Lucynie Stramie, p. Ninie Zabłockiej, p. Magdalenie Rydlewskiej-Majewskiej, p. Witoldowi Telusowi.

Szczególne wyróżnienia w postaci Nagrody Starosty otrzymali: p. Robert Zynkowski i p. Bożena Bojczuk.

   Ogłoszono również skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Funkcję przewodniczącej pełni Maja Grzebień, zastępcy Karolina Białek, skarbnika Oliwia Szablewska, członkowie rady to Aleksandra Pajor i Karolina Muzyka. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Andżelika Warszczuk, a Rzecznikiem Praw Ucznia ks. Michał Pietraszek.

   Był to wyjątkowy dzień całej społeczności szkolnej.

 

   

   

 

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 10
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.