Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
30 Września 2023
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 17 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2677334
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Wolontariat
Wolontariusze w schronisku "Pod psią gwiazdą" PDF Drukuj

24 maja 2023roku  po raz kolejny szkolni wolontariusze odwiedzili Schronisko "Pod Psią Gwiazdą" w Kłodzku. Dzięki WASZEJ hojności, czyli z zebranych pieniędzy, najpierw zakupiliśmy potrzebny żwirek, a tym razem zawieźliśmy koce , ręczniki oraz tak bardzo potrzebną mokrą karmę. Z całego serca dziękują Wam pieski i kotki, które szczególnie oczekują na dar Waszych serc. Schronisko jest czynne od godzinach  14 .00 do  17.00. W tym czasie psi przyjaciele, czekają na osoby chętnie towarzyszące im w  spacerach.  Nasze szkolne wolontariuszki zdobyły doświadczenie we wspólnych spacerach z pieskami i mogą Wam opowiedzieć o swoich wrażeniach! Zatem zwróćcie się do: Emilii Gąsi i Patrycji Stygar, które na pewno zachęcą Was do podarowania czasu dla naszych pupilów.  Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnych wyjazdów.

   

 
Pomoc finansowa dla dziewczynki ze Stowarzyszenia Jasny Promyk Słońca PDF Drukuj

Dnia 18 maja 2023r. naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki ze Stowarzyszenia Jasny Promyk Słońca. Nasi uczniowie oraz kadra pedagogiczna włączyli się w pomoc finansową dla dziewczynki, która potrzebuje rehabilitacji. Dziękujemy Wam pięknie, za ten szlachetny gest, wsparcie i zrozumienie.

Pamiętajmy, że dobro powraca.

 
Rejestracja dawców szpiku kostnego DKMS PDF Drukuj

 

Dnia 14 kwietnia 2023r. przeprowadziliśmy akcję rejestracji dawców szpiku kostnego DKMS. Dziękujemy ogromnie osobom, które wsparły tak piękną i szlachetną inicjatywę, a także Naszym wolontariuszkom, które perfekcyjnie przygotowały się do swojej funkcji.
Warto pomagać... Dobro wraca

 

 

 
PACZKA DLA RODAKÓW NA KRESACH PDF Drukuj

       W grudniu, wolontariusze z noworudzkiego ogólniaka przystąpili do akcji „Paczka dla rodaków na kresach” , w ramach której zebrano potrzebne produkty: żywność oraz słodycze dla Polaków pozostających za wschodnią granicą Rzeczypospolitej, na terenach Litwy, Ukrainy oraz Białorusi. Wszystkie dary pochodzą od nauczycieli i uczniów liceum, którym składamy serdeczne podziękowania w imieniu potrzebujących oraz Stowarzyszenia Studio Wschód, głównego organizatora corocznej akcji. Dziękujemy za dary i zapraszamy do akcji w przyszłym roku.

Wolontariusze L.O im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

 

 

 
Wolontariusze noworudzkiego ogólnika w Domu Opieki „Spokojna jesień” PDF Drukuj

       Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, grupa naszych wolontariuszy udała się w zeszły piątek, 13 grudnia 2019r. z wizytą do Domu Opieki „Spokojna Jesień”. Nasze odwiedziny stały się tradycją w tym jakże cudownym okresie, który jednak nie dla wszystkich jest szczęśliwy. Samotni starsi ludzie nie oczekują drogich prezentów  lecz zwyczajnych gestów dobrej woli  oraz obecności drugiego człowieka. Wystarczyło pobyć razem, pośpiewać kolędy, posłuchać wspomnień aby dostrzec radość w oczach tych ludzi. Te spotkania uczą nas wszystkich wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka i dają  nam wiele satysfakcji. Warto przecież dzielić się dobrem, bo przecież to główny cel Bożego Narodzenia. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji zbiórki żywności na kresy wschodnie, która trwa do 20 grudnia 2019r. Żywność o długim terminie przydatności( cukier, kasze, ryż, makaron, słodycze, konserwy) prosimy dostarczać do sali 103.

Wolontariusze L.O im. H. Sienkiewicza

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 14
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.