Dzisiaj jest: Sobota
Rudolfina, Wszebor

Zodiak: Lew

Bardzo dobry występ Mikołaja PDF Drukuj

Uczeń naszej szkoły Mikołaj Legieć został powołany do Kadry Polski u17 na etapowy wyścig do Czech "Course De La Paix u17" (Wyścig Pokoju u17). Były to bardzo ciężkie 3-dni 5-etapowego wyścigu. Mikołaj zwyciężył na 4 królewskim etapie. Borykając się z problemami sprzętowymi  i nie słusznymi karami sędziów. Ogromne gratulacje Mikołaj jesteśmy z Ciebie dumni.

AWF Wrocław w LO PDF Drukuj

W piątek 12 kwietnia nasze liceum odwiedził  Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” – dr Ireneusz Cichy (noworudzianin z pochodzenia). Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą Słonecznej Uczelni, która oprócz kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Sport, umożliwia zdobycie kwalifikacji również na takich kierunkach jak: Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny, Kosmetologia, Kinezjologia, Turystyka i Rekreacja, Terapia Zajęciowa, Fizjoterapia. Młodzież wysłuchała prezentacji, a także wzięła udział w konkursie z pytaniami i nagrodami. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!

Sukces kolarski Mikołaja Legiecia PDF Drukuj

Świąteczny weekend przyniósł dobre starty dla ucznia naszej szkoły Mikołaja Legiecia. Reprezentacja Polski do lat 17 wystartowała w Belgii, gdzie rozegrane zostało Grand Prix Rotselaar. Wyścig dla juniorów młodszych został zdominowany przez biało-czerwoną kadrę i Mikołaj Legieć UKS Centrum Nowa Ruda sięgnął po wygraną. W drugim dniu rywalizacji w Belgii - GP MOPERTINGEN - BILZEN Mikołaj Legieć był drugi. Ogromny sukces!!! Gratulujemy!

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego PDF Drukuj

W dniu 27 lutego na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, a pojedynki były bardzo zacięte i dostarczyły wiele sportowych emocji. Klasyfikacja końcowa turnieju, dziewczęta: I miejsce – Karolina Muzyka, II miejsce – Julia Kramarz, III miejsce – Kaja Krajewska, chłopcy: I miejsce – Kajetan Wesołowski, II miejsce – Bartosz Złotnik, III miejsce – Antoni Gorący.

Sukcesy piłkarek i piłkarzy nożnych! PDF Drukuj

W dniach 16 i 19 lutego 2024r. W Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadpodstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W gronie rywalizujących szkół obie reprezentacje naszej szkoły zajęły bardzo dobre II miejsce. Skład reprezentacji dziewcząt: Hanusiewicz Małgorzata, Myga Maja, Potocka Magdalena, Borkowska Wiktoria, Zahorska Wiktoria, Woźniczka Emilia, Muzyka Karolina, Jeżewska Julia.

Skład reprezentacji chłopców:  Legieć Mikołaj, Bełza Artur, Chorzewski Jan, Ignatowski Marcel, Szafran Błażej, Wiącek Karol, Wnęk Maksymilian, Zawiliński Marcel, Ćwiąkała Mikołaj, Ćwikła Oliwier. Gratulujemy!!!

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie PSZS w Kłodzku