Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
15 Kwietnia 2024
Dzień Trzeźwości
Imieniny obchodzą
Anastazja, Bazyli, Leonid, Ludwina,
Modest, Olimpia, Tytus, Wacław,
Wacława, Wiktoryn, Wszegniew

Do końca roku zostało 261 dni.
Zodiak: Baran

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 111 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2842557
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Konkursy
Gra terenowa w bibliotece szkolnej "Na tropach literatury" PDF Drukuj

W czwartek i piątek (04.04. i 05.04.) w bibliotece szkolnej odbyła się gra terenowa „Na tropach literatury”, która stanowiła zwieńczenie trwającego od listopada projektu edukacyjnego związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  W trakcie projektu młodzież musiała poradzić sobie z zadaniami związanymi z lekturami, wydawnictwami informacyjnymi i beletrystyką oraz wyszukiwaniem informacji w bibliotece. W grze odbywającej się w czwartek najlepsza okazała drużyna dziewcząt z 4a – Julia Fiedorowicz i Alicja Bordon, natomiast w konkursie piątkowym zespół z klasy 4b – Aleksandra Kuśnierz i Natalia Kurowska. Gratulacje!

    

 
Powiatowy Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy PDF Drukuj

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Powiatowym Konkursie Ekologiczno - Przyrodniczym dla szkół średnich powiatu kłodzkiego. Przedmiotem tegorocznego konkursu było wykonanie ekologicznego domku dla owadów, ptaków lub jeży. Drużyna w składzie Milena Gruszka, Helena Szczygieł oraz Tomasz Korzeń z klasy 1c pod opieką p. Magdaleny Świerczewskiej wykonała domek dla biedronek, który znalazł swoje miejsce pośród zieleni wokół szkoły. Teraz służy on, pewnie nie tylko biedronkom, ale również innym owadom, dając bezpieczne schronienie przed zimnem, a wiosną przed drapieżnikami. Gratulujemy uczestnikom Konkursu!

   

 

 
Sukcesy naszych uczniów w Powaitowym Konkursie Literackim PDF Drukuj

W ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Poezji „Poeci bez granic” im. Andrzeja Bartyńskiego odbył się 5.Powiatowy Konkurs Literacki, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Podczas uroczystej gali w Domu Zdrojowym w Polanicy Zdroju 16 listopada 2023 roku zostały ogłoszone wyniki tego konkursu. Nagrodzeni zostali: Aleksandra Kossak z klasy 2c – II nagroda, Bartosz Domagalski z klasy 4a – II nagroda, Emilian Kiliński z klasy 2c – wyróżnienie, Błażej Proszek z klasy 2c – wyróżnienie, Jagoda Proszek z klasy 3a – wyróżnienie. Wszystkim literatom gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

    

 
XIX Edycja Powiatowego Konkursu Ekologiczno - Przyrodniczego PDF Drukuj

    16-go grudnia 2022 roku została rozstrzygnięta XIX Edycja Powiatowego Konkursu  Ekologiczno - Przyrodniczego. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły; pierwszy w składzie: Maja Bilarczyk, Hanna Litwińska i Milena Wyrębak oraz drugi - Amelia Byrcz, Sonia Blechinger i Pola Ginter. Tegorocznym tematem konkursu był " Czysty Powiat Kłodzki. Jak ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów?". Zespoły pod opieką p. Magdaleny Świerczewskiej przygotowały  prezentacje multimedialne na powyższy temat. W tym roku nie zdobyliśmy miejsca na podium, ale praca nad tym projektem  przyniosła nową wiedzę, która na pewno zaowocuje. Prezentacje obu drużyn będą do obejrzenia na szkolnym tv.


Dziękujemy Dziewczynom za reprezentowanie Szkoły!

     

 
Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra "My Polacy, My Dolnoślązacy" PDF Drukuj

    Właśnie zakończyła się XVIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”, organizowanego przez Liceum Salezjańskie we Wrocławiu. Mecenat nad konkursem sprawuje prof. Jan Miodek. Miło nam poinformować, że w gronie 30 wyróżnionych uczniów z Dolnego Śląska znalazła się również noworudzka licealistka – Daria Grodzicka z klasy 2b.

Daria, pod kierunkiem p. Bożeny Bojczuk, napisała pracę na temat: „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić” („Antygona” Sofoklesa). ”Współ-„ w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata. Gratulujemy sukcesu!

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 25
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.