Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
15 Kwietnia 2024
Dzień Trzeźwości
Imieniny obchodzą
Anastazja, Bazyli, Leonid, Ludwina,
Modest, Olimpia, Tytus, Wacław,
Wacława, Wiktoryn, Wszegniew

Do końca roku zostało 261 dni.
Zodiak: Baran

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 150 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2842261
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Międzynarodowa Konferencja Młodzieży - Senigallia 2009 PDF Drukuj
W dniach 25.10.-30.10.2009r delegacja LO im. H. Sienkiewicza reprezentowała Polskę podczas IV Międzynarodowej Konferencji Młodzieży ‘Europe and beyond’ (Europa e non solo) we Włoszech, w miejscowości Senigallia. W skład delegacji wchodzili uczniowie: Paulina Nowak (2a) i Rafał Popiel (2c)oraz opiekun – p. prof. Magdalena Rydlewska -Majewska.Po raz drugi, w odpowiedzi na zaproszenie włoskiego Ministerstwa Oświaty, reprezentanci naszej szkoły odwiedzili to malownicze nadmorskie miasteczko położone w regionie Le Marche, w pobliżu Ancony. Celem wyjazdu było uczestnictwo w konferencji dotyczącej obywatelstwa Europy i świata, praw i obowiązków obywateli, a także praw zwierząt. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z 26 krajów – 5 kontynentów świata! Językiem konferencji był włoski i angielski. Przez cztery dni w godz. 8.30. – 18.00. braliśmy udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach prowadzonych m. in. przez profesorów Uniwersytetu w Princeton ,Trento

i Padwie oraz włoskich pedagogów. Zwiedziliśmy niezwykle interesujące Muzeum Dotykowe w Anconie oraz obserwatorium astronomiczne w Saltarze. Zaprezentowaliśmy ekspozycję na temat praw zwierząt w Polsce oraz drugą, promującą nasz kraj, region i szkołę. Nawiązaliśmy wiele międzynarodowych przyjaźni i wróciliśmy bogatsi o kolejne niepowtarzalne doświadczenie.Zaintersowanych szczegółami zapraszamy na stronę

www.europe-and-beyond.eu
oraz
www.marche.istruzione.it/nonsoloeuropa/europa_e_non_solo.shtml

 

Pragniemy podziękować p. prof. D. Hajzler za pomoc w przygotowaniu ekspozycji na temat praw zwierząt.

 

       

Więcej zdjęć w dziale GALERIA!

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.