Dzisiaj jest: Sobota
Anastazy, Andrzej, Bożebor, Kanizjusz,
Martyn, Piotr, Teofil, Zyta

Dzień Dawcy Szpiku dla Cypriana i innych PDF Drukuj

4 listopada 2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicz odbyło się spotkanie z Rafałem Młodzikowskim – koordynatorem ds. rekrutacji dawców z Fundacji DKMS Polska. Miało ono na celu zapoznanie młodzieży z problemem białaczki oraz zachęcenie jak największej liczby uczniów do podjęcia decyzji o rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. „Średnio co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na raka krwi-białaczkę”- mówił Rafał Młodzikowski. Dawcą szpiku można zostać wyłącznie dla swojego „bliźniaka genetycznego”, dlatego tak istotne jest, by baza potencjalnych dawców zwiększała się, gdyż dla chorego znalezienie właściwego dawcy to często kwestia życia lub śmierci.
     Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Noworudzkiego Liceum, dla których temat nie był czymś obcym. Część z nich uczestniczyła już wcześniej w akcjach honorowego oddawania krwi.
      24 listopada 2013r. w Nowej Rudzie odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku dla Cypriana i innych”, w trakcie którego będzie można zapisać się jako potencjalny dawca szpiku.