Dzisiaj jest: Sobota
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Seminarium młodzieży polsko - niemieckiej PDF Drukuj

Po raz kolejny, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie wzięła udział w spotkaniu z uczniami Christliches Gymnasium Johanneum Hoyerswerda. Reprezentacja naszej szkoły liczyła osiemnastu członków, a na jej czele stała pani mgr Marzanna Pietrzak. Niemiecką grupę stanowiło jedenastu uczniów i trzech opiekunów. Temat tegorocznego seminarium, zorganizowanego przez fundację św. Jadwigi w Morawie, brzmiał: „Joannici kiedyś i dziś”. Przez sześć dni (10.03-15.03) zgłębialiśmy historię Joannitów, oraz nawiązywaliśmy nowe przyjaźnie. Dzięki prezentacją przygotowanym przez obydwie grupy, oraz zajęciom ze stereotypów byliśmy w stanie skonfrontować nasze opinie o krajach, w których mieszkamy ze stanem rzeczywistym. Okazało się, że, pomimo iż dzielą nas kręgi kulturowe, to bardzo wiele nas łączy. Wycieczki do: Wrocławia, Strzegomia, Krzyżowej, Świdnicy i Książa, dały nam wiele okazji do zdobycia nowej wiedzy, a zadania, które wykonywaliśmy w międzynarodowych grupach sprzyjały integracji. Nie można oczywiście pominąć rozmowy z panią Melitą – właścicielką pałacu, która opowiedziała nam o swoim życiu w niezwykle zajmujący sposób. Zabawy integracyjne, ognisko oraz dyskoteka to przyjemności, które cementowały nasze polsko-niemieckie relacje, oraz sprawiły, że czas, który spędziliśmy w tym niezwykłym miejscu pozostanie niezapomniany. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i z nadzieją oczekujemy na kolejne spotkanie.