29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Licealiści w Bułgarii PDF Drukuj

Opiekę nad nami sprawowali: kierownik wycieczki, Pani mgr Agata Hryciuk, Pan Dyrektor mgr inż Robert Zynkowski oraz Ksiądz mgr Daniel Koprowski. Miejscem docelowym  wycieczki był Słoneczny Brzeg. Po 32-godzinnej podróży dotarliśmy do upragnionego celu.  Zostaliśmy zakwaterowani w  4-gwiazdkowym Grand Hotel, znajdującym się w pierwszej linii brzegowej.  W czasie pobytu mieliśmy okazję zwiedzić  miasta: Burgas, Sozopol i Nessebar. Szczególnie urzekło nas ostatnie z tych miast, które ma bardzo bogatą i niezmiernie ciekawą historię a od 1983 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwialiśmy  także typową zabudowę bułgarską oraz  wiele zabytków, wśród których odnaleźliśmy akcent polski -  pomnik Adama  Mickiewicza w Parku Nadmorskim w Burgas. Poznawaliśmy  fascynującą  kulturę bułgarską oraz tamtejsze zwyczaje. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek i rekreację. Często korzystaliśmy z bułgarskiego słońca przebywając  na plaży, czy kąpiąc się w ciepłym Morzu Czarnym. Aktywnie braliśmy też udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez panią mgr Agatę Hryciuk. Każdy mógł znaleźć rozrywki odpowiednie dla siebie, co w konsekwencji zadowoliło nawet najbardziej wymagających uczestników wyjazdu. Na koniec mieliśmy okazję sprawdzić nabytą wiedzę o Bułgarii w teście wiedzy o tym kraju. Przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil i z ogromną przyjemnością zostalibyśmy tam na dłużej. Niestety, musieliśmy wracać, by spełnić ostatnie obowiązki uczniowskie w tym roku szkolnym. Dziękujemy opiekunom za opiekę, wspólnie spędzony czas oraz ich zaangażowanie w to, abyśmy ten wyjazd zapamiętali i wspominali nawet po wielu latach.