26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Byliśmy w Paryżu! PDF Drukuj

Zwiedziliśmy wszystkie, zaplanowane zabytki  Paryża:  Katedrę Notre-Dame, Dzielnicę Łacińską, Sorbonę, Montmartre, Sacre Coeur. Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć Wieży Eiffel’a, spaceru na Champs Elysees oraz Łuku Triumfalnego, gdyż są to miejsca, które wypada zobaczyć będąc w Paryżu. Odwiedzenie tak wielu miejsc w tak krótkim czasie było możliwe  dzięki korzystaniu z paryskiego metra, które samo w sobie stanowi  atrakcję.  Zwieńczeniem wycieczki był romantyczny rejs po Sekwanie, który pozwolił nam podziwiać zabytki z innej perspektywy.  W drugim dniu naszej wyprawy , udaliśmy się do Wersalu, oddalonego o 16 kilometrów od stolicy Francji. Urzekły nas bogactwo, przepych oraz elegancja dawnej siedziby „ Króla Słońce”, Ludwika XIV. Trudno wyobrazić sobie Paryż bez muzeów.  Zwiedziliśmy Musee D’Orsay z dziełami impresjonistów oraz Oranżerię, w której podziwialiśmy „ Nenufary” Claude’a Moneta. Wspaniała pogoda nie tylko zachęcała do zwiedzania, ale także tworzyła bardzo miłą atmosferę w grupie i zachęcała do  odkrywania piękna Francji . Wycieczkę zorganizowała pani Renata Sinicka, nauczyciel języka francuskiego. Opiekunami wycieczki były: pani Renata Cyman- nauczyciel jezyka niemieckiego oraz pani Monika Krakowska- anglistka.