Dzisiaj jest: Niedziela
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 PDF Drukuj

Tegoroczne wakacje dobiegły końca i były nieco dłuższe od poprzednich. 4 września we wszystkich polskich szkołach uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny, w naszej szkole również. Na porannym apelu przed gmachem Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie zgromadziła się cała społeczność szkolna.

Przewodnicząca szkoły Maja Grzebień przywitała Grono Pedagogiczne,  szczególnie serdecznie pierwszoklasistów, wstępujących w progi liceum,  maturzystom zaś życzyła powodzenia na egzaminie dojrzałości.

Pan dyrektor Robert Zynkowski  dołączył się do życzeń, powitał nowych uczniów oraz wychowawców, którzy obejmą pieczę nad klasami pierwszymi. Przedstawił również  nauczycieli pana Ryszarda Sonnaka wieloletniego dyrektora naszej szkoły, panią Beatę Skibińską, pana Andrzeja Wykę i księdza Andrzeja, którzy od września będą pracować w szkole. Do życzeń przyłączył się również nasz ksiądz  M. Pietraszek.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by spotkać się ze swoimi wychowawcami.