Dzisiaj jest: Wtorek
Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz,
Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian

Laureat wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj

Wspaniały sukces odniósł uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie - drugoklasista Wojciech Arabucki. Ten utalentowany pasjonat biologii i ekologii został laureatem wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w czerwcu b.r.

Wojtek rozwija swoje pasje pod okiem p. Danuty Hajzler, biologia z liceum. Dzięki swojej pracowitości oraz wsparciu nauczycielki uczeń ma na swoim koncie wiele osiągnięć. W styczniu 2013 roku uczestniczył w Olimpiadzie Biologicznej i uzyskał tytuł Młodego Naukowca Unii Europejskiej za najlepszą pracę badawczą. Dwukrotnie zdobywał I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Problemy Ochrony Środowiska” organizowany przez Politechnikę Łódzką. W roku szkolnym 2011/2012 Wojtek Arabucki zajął I miejsce w konkursie na projekt pracy badawczej „Biologia moją pasją” organizowanym przez Pracownię Nowoczesnych Strategii Nauczania Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako zwycięzca otrzymał możliwość realizacji swojego projektu z funduszy U.E. w pracowni uniwersyteckiej pod kierunkiem dr. Wróblewskiego w okresie roku szkolnego 2012/2013.

Ta imponująca lista sukcesów młodego naukowca zapowiada interesującą przyszłość i szanse osiągnięcia kariery w późniejszym życiu zawodowym Wojtka. Jest to uczeń, który przysparza dumy noworudzkiemu liceum.