Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl

AIRLY - WIEDZ CZYM ODDYCHASZ PDF Drukuj

Z lewej strony MENU w sekcji BANERY pojawił się WIDGET informujący o jakości powietrza w okolicy szkoły. Sensor zamontowany w pobliżu "ogólniaka" w czasie rzeczywistym przekazuje nam informacje na temat zanieczyszczeń (PM1, PM2.5, PM10) oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza, a także prędkość i kierunek wiatru. Wystarczy kliknąć w kółeczko w prawym dolnym rogu aby uzyskać dostęp do szczegółowych pomiarów. Na mapie znajdziemy również kilka innych lokalizacji sensorów na terenie miasta (ul. Stara Droga oraz Plac Matejki - być może ktoś jest zainteresowany jakością powietrza w tamtym rejonie). Zachęcamy do korzystania z aplikacji na smartfona, którą całkowicie darmowo można pobrać tutaj:

ANDROID albo IOS

Po jej zainstalowaniu na bieżąco będziemy informowani o jakości powietrza w danej części miasta, którą dodamy do ulubionych. Istnieje również opcja, która (należy mieć wtedy włączoną usługę lokalizacji w swoim smartfonie) automatycznie pokaże pomiar z najbliższego sensora. To ważne żebyśmy mieli świadomość co wdychamy i jak często przekraczane są normy zanieczyszczeń w grodzie nad Włodzicą - niejednokrotnie nawet o 2000% co niestety plasuje nas w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce, a nawet w Europie!