3 Maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
Aleksander, Antonina, Maria, Mariola,
Świętosława

Podpisanie porozumienia o sprawowaniu patronatu przez Politechnikę Wrocławską PDF Drukuj

Dnia 5 czerwca 2023r. delegacja z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie w składzie dyrektor Robert Zynkowski, wicedyrektor Agata Hryciuk oraz uczniowie kl.3A Klaudia Brzyska, Filip Zdrojek udała się do Politechniki Wrocławskiej na Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii w celu podpisania porozumienia. Celem współpracy jest wspieranie przez Politechnikę Wrocławską naszego Liceum poprzez objęcie patronatem klas realizujących program rozszerzony z zakresu matematyki i geografii, pomoc w rozwijaniu zainteresowań i pasji, z tym związanych oraz przygotowanie młodzieży do studiowania na kierunkach oferowanych przez Politechnikę Wrocławską Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Porozumienie o sprawowaniu patronatu zostało podpisane przez dziekana wydziału prof. dr hab. inż. Radosława Zimroza oraz dyrektora liceum mgr inż. Roberta Zynkowskiego. Nasz udział w tym wydarzeniu zawdzięczamy dr inż. Tomaszowi Ratajczakowi, wykładowcy i wieloletniemu pracownikowi Politechniki Wrocławskiej. Była to doskonała okazja do zwiedzenia Wydziału, zapoznania z ofertą uczelni oraz przybliżenia badań naukowych jakie prowadzą pracownicy i studenci.