Dzisiaj jest: Niedziela
Irena, Ita, Pius, Teodor, Waldemar,
Zdzibor

Spotkanie z adwokatem PDF Drukuj

Dnia 30 listopada 2023 r. w naszym liceum odbyło się spotkanie klas drugich z adwokatem Panem Tomaszem Kasprzykiem. Tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich za niezgodne z prawem działania podejmowane w Internecie. Pan mecenas zdefiniował pojęcia takie jak: stalking, cyberbullying, zniesławienie, znieważenie oraz groźba karalna. Podał również jaka odpowiedzialność karna grozi młodym osobom za popełnienie wyżej wymienionych czynów. Szczególnie do wyobraźni trafiały przykłady konkretnych zachowań oraz wymiar zasądzonej w tych przypadkach kary.  Młodzież miała możliwość zadawania pytań o nurtujące ich kwestie.

Pod koniec spotkania pan mecenas przedstawił uczniom zasady oraz tryb uzyskania aplikacji adwokackiej. W tym miejscu warto wspomnieć, że Pan Tomasz Kasprzyk jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie. Wydział Prawa ukończył na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie. Obecnie jest członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu.

Następne spotkanie z prawnikiem, dla kolejnej grupy uczniów jest planowane na początek przyszłego roku kalendarzowego.