Dzisiaj jest: Wtorek
Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy, Wojciech

Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj

Dnia 22 marca 2012 roku w naszym Liceum jak również w całej Polsce odbyła się IX edycja ,,Dnia Przedsiębiorczości’’. Nasza szkoła brała udział w tym konkursie już po raz trzeci, śmiało można powiedzieć że był to kolejny udany projekt! Udział wzięły klasy: Ib, Id oraz wszystkie klasy trzecie, oczywiście pod przewodnictwem pani mgr inż. Marty Augustynowskiej – Klincewicz, która uczy w naszej szkole podstaw przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości jest pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego i ma na celu ukazanie uczniom jak wygląda prawdziwa praca która czeka ich w przyszłości. Każdy chętny uczeń miał spędzić od 4 do 6 godzin na praktykach w wybranym miejscu pracy, pomagając pracownikom i obserwując ich zajęcia zawodowe.

,,To jeden z najlepszych dni całej mojej nauki w naszym Liceum – będę to milo wspominać przez długie lata!’’ – stwierdziła uczennica klasy IIIC Kornelia Chrustek, która spędziła Dzień Przedsiębiorczości na praktykach w Miejskim Przedszkolu w Nowej Rudzie-Słupiec. Inni uczniowie mieli praktyki m.in. w Domach Opieki Społecznej, Szpitalach, Szkołach Podstawowych, Gimnazjach czy nawet w Galeriach Handlowych i innych firmach prywatnych. Jak wynika z relacji uczniów każdy jest zadowolony z odbytych praktyk, a niektórzy wręcz żałują, że to tylko jeden dzień w roku i z utęsknieniem czekają na kolejną edycję Dnia Przedsiębiorczości!

Poznajmy relacje kilku uczestników którzy zrealizowali sprawozdanie wraz z fotoreportażem w formie pokazu slajdów.

Prezentacja 1
prezentacja 2