Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Wizyta doktoranta z UW PDF Drukuj

Tematem tego interesującego spotkania był budżet miejski oraz społeczny. Pan Sobera w bardzo zajmujący sposób przybliżył nam tajniki dotyczące planowania i użytkowania budżetu miejskiego. Szczególnie istotnym punktem tego wykładu było omówienie tzw. budżetu partycypacyjnego. Jest on realizowany w kilku miastach Polski i polega na zgłaszaniu i głosowaniu przez obywateli na projekty które mają  by być zrealizowane w ich dzielnicach. Kolejno rozważaliśmy czy taki budżet mógłby funkcjonować w naszej okolicy. Problemowe podejście do tematu i niezwykle charyzmatyczny sposób przedstawienia tego zagadnienia zdecydowanie uatrakcyjniły naszą piątkową lekcje WOS-u. Wiedza którą zdobyliśmy będzie niewątpliwie przydatna na tegorocznej maturze, a spotkanie z panem Soberą  było doskonałą okazją do rozmowy na temat różnych uczelni i kierunków studiów.