29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Spotkanie z poetą PDF Drukuj

27 stycznia 2017r. uczniowie klasy 3D mieli okazję spotkać się z poetą Adamem Lizakowskim (na stałe mieszkającym w Stanach Zjednoczonych), który starał się przybliżyć twórczość Boba Dylana – laureata literackiej Nagrody Nobla z 2016 roku. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. Na samym początku poeta przedstawił najważniejsze fakty z biografii Dylana. Następnie skupił się na konkretnym utworze poddając wnikliwej analizie tekst ballady „Mr Tambourine Man”. Poeta analizował kolejne zwrotki tłumaczonego przez siebie tekstu. Podczas spotkania zaistniało oczywiście nagranie ballady Boba Dylana w oryginalnym koncertowym wykonaniu oraz w polskim tłumaczeniu. W ostatniej części spotkania zrodziła się dyskusja dotycząca zasadności przyznania pieśniarzowi tak prestiżowej Nagrody Nobla oraz kontrowersji wokół zachowania artysty po ogłoszeniu werdyktu.  Wszyscy uczniowie słuchali wykładu z ogromnym zaciekawieniem, a na końcu całość nagrodzili gromkimi brawami.