UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 7 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1348363

„Moralność pani Dulskiej” w licealnym wydaniu PDF Drukuj

        „Moralność pani Dulskiej” opowiada historię tytułowej pani Dulskiej, która próbuje zapobiec wyjściu na jaw skandalu w  rodzinie, dotyczącego romansu jej syna ze służącą, co mogłoby zszargać jej opinię jako kobiety moralnej i poważanej. Charakter niemal wszystkich postaci był oddany przez występujących aktorów wręcz doskonale: hedonizm i obojętność Zbyszka, całkowite przekonanie o własnej (choć fałszywej) moralności Dulskiej czy przemądrzała natura Hesi. To wszystko było zagrane z niespodziewaną naturalnością. Zasługa rośnie, gdy pomyślimy o tym, jaką ilość tekstu uczniowie musieli zapamiętać i wypowiedzieć bezbłędnie przed publicznością (to nie jest film, w którym można zrobić po prostu cięcie i nagrać scenę od nowa).

       Oprócz głównego występu w naszym MOK-u, grupa z liceum Sienkiewicza wystąpiła również w ośrodkach pomocy społecznej w Świerkach i Słupcu, dzięki czemu również ludzie, którzy nie mieli możliwości zobaczyć pierwszych występów mogli uczestniczyć w tym kulturalnym wydarzeniu. 19 marca w MOK-u odbyło się również przedstawienie dla całej społeczności lokalnej. Uczniowie do występu przygotowywali się cztery miesiące pod okiem naszych polonistek: p. Bożeny Bojczuk, p. Izabeli Zynkowskiej i p.Justyny Stasiewicz.         

       Oczywiście, nic nie jest perfekcyjne, jednak drobne mankamenty są praktycznie niczym, gdy porównamy je do jakości ostatecznego wyniku, który, moim zdaniem, z czystym sumieniem mogę określić jako wielki sukces.

    

 Marek Jagódka

GALERIA

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.