Ambasada Francuska w Liceum Sienkiewicza PDF Drukuj
       Pani Eliza Łuczyńska, będąca jednocześnie pracownikiem Institut Français,  przedstawiła uczniom korzyści wynikające ze znajomości języka francuskiego w poszukiwaniu pracy w Polsce i za granicą oraz możliwości studiowania we Francji w ramach Campus France. Okazało się, że oferta studiów  jest bardzo bogata, przez co przyciąga wielu studentów z różnych stron świata, w tym także z Polski. Wykład bardzo spodobał się licealistom, którzy zadawali mnóstwo pytań dotyczących życia studenckiego: kosztów studiów, stypendiów, miejsca zamieszkania itd. Pod koniec, pani Eliza przeprowadziła quiz na temat języka francuskiego i kultury Francji. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 1B, Tomasz Dąbkowski.

       To pierwsze spotkanie daje początek cyklowi wizyt przedstawicieli Ambasady Francuskiej w naszym liceum, dzięki którym młodzież będzie miała możliwość obcowania z żywym językiem francuskim. Oprócz tego, w szkole powstanie punkt informacyjny Campus France, w którym znajdą się broszury informacyjne dla osób, które poważnie myślą o studiach we Francji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.