29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Spotkanie z poetką PDF Drukuj

W dniu 25.09.2014r do naszej szkoły przybyła polska poetka, p. Grażyna Bajer mieszkająca w Norwegii, towarzyszył jej mąż. Na tym spotkaniu poznaliśmy samą autorkę oraz jej kilka utworów. Były to krótkie wiersze, w większości opowiadały one o zamiłowaniu autorki do własnej ojczyzny. Poetka wyemigrowała do kraju skandynawskiego, lecz cały czas ma "orzełka" głęboko w sercu... Jej utwory przepełnione są nostalgią i zachwytem nad polskim, a w szczególności noworudzkim, pejzaże. Godzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Po jego zakończeniu pani Bajer podpisywała chętnym uczniom swój najnowszy tomik poetycki pt. "Mój dom".