Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Złoto w Finale Dolnośląskiej Licealiady SZS PDF Drukuj

Piękny sukces odnieśli nasi uczniowie w finałowych zawodach dolnośląskiej Licealiady SZS w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w czwartek 10 lutego na stokach Dwójki-Nartoramy w Zieleńcu. Na dobrze przygotowanej trasie slalomu giganta ustawionego przez instruktorów Szkoły LE-SKI, przy słonecznej pogodzie rywalizowało 79 narciarzy z dwudziestu sześciu dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Znakomite czasy w dwóch przejazdach osiągnęli reprezentanci naszego „Ogólniaka”. Damian Piekarz – uczeń kl.1a wynikiem 53,26 sek. zdobył tytuł Mistrza Licealiady i Remigiusz Szymaniak – uczeń kl.1c, który uległ swojemu koledze z zespołu o 0,06 sek i zdobył srebrny medal. Trzeci z naszych reprezentantów Radosław Widurek nie ukończył drugiego przejazdu. Do klasyfikacji drużynowej liczone były łączne czasy przejazdów dwóch najlepszych alpejczyków z każdej szkoły. Mając dwie pierwsze lokaty indywidualne zdobyliśmy po raz pierwszy w historii naszej szkoły tytuł mistrzowski na szczeblu dolnośląskim w narciarstwie alpejskim. Wielkie gratulacje dla naszych chłopców!

Klasyfikacja końcowa najlepszych szkół:

1. ZSO Nowa Ruda          – 1.46,58
  2. ZSO Nr 1 Jelenia Góra  – 1.48,42