Licznik odwiedzin

Odsłon : 2869982

UCZELNIA PATRONACKA

Licealiada w narciarstwie alpejskim PDF Drukuj

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci w tegorocznych zawodach szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie zjazdowym rozegranych na stokach Nartoramy w Zieleńcu. W finale dolnośląskiej Licealiady w slalomie gigancie rewelacyjnie pojechała uczennica kl. 1e - Aleksandra Groń, która po dwóch dynamicznych przejazdach zdobyła złoty medal. Zespołowo dziewczęta zajęły V miejsce – drugą naszą reprezentantką liczoną do klasyfikacji szkolnej była Malwina Sikora. Wśród chłopców Damian Piekarz był szósty, Remigiusz Szymaniak ósmy, a Radosław Widurek piętnasty.

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci w tegorocznych zawodach szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie zjazdowym rozegranych na stokach Nartoramy w Zieleńcu. W finale dolnośląskiej Licealiady w slalomie gigancie rewelacyjnie pojechała uczennica kl. 1e - Aleksandra Groń, która po dwóch dynamicznych przejazdach zdobyła złoty medal. Zespołowo dziewczęta zajęły V miejsce – drugą naszą reprezentantką liczoną do klasyfikacji szkolnej była Malwina Sikora. Wśród chłopców Damian Piekarz był szósty, Remigiusz Szymaniak ósmy, a Radosław Widurek piętnasty. W zawodach tych wystartowało 85 zawodników z 30 dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Zespołowo nasz Ogólniak wywalczył srebrne medale i tytuł wicemistrza Licealiady, ulegając tylko ZSO Nr 1 z Jeleniej Góry.W zawodach powiatowych przeprowadzonych na tym samym stoku w Zieleńcu w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Groń, a wśród chłopców Remigiusz Szymaniak zdobył srebrny medal, a Damian Piekarz – brązowy; Radosław Widurek zajął 5 miejsce. Zespołowo nasi narciarze stanęli na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając ZSP Stronie Śl. I LO Duszniki Zdr., natomiast dziewczęta uplasowały się na III miejscu za ZSO Kłodzko i ZSP Nr 1 w Kłodzku. Naszych barw oprócz Oli Groń broniły Malwina Sikora i Justyna Poźniak. W finale powiatowym startowało 10 reprezentacji szkolnych.Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom udanego występu i cieszymy się ze zdobytych tytułów, medali i pucharów.