Licznik odwiedzin

Odsłon : 2823351

UCZELNIA PATRONACKA

Dobry start lekkoatletów PDF Drukuj

Na stadionie noworudzkiego CTS-u w ubiegły czwartek odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa powiatu kłodzkiego w lekkoatletyce, w których startowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Nowej Rudy, Bożkowa, Kłodzka i Kudowy Zdr. Otwarcia imprezy dokonał Starosta Kłodzki pan Mirosław Awiżeń, a wśród zaproszonych gości byli m.in.: Przewodniczący Międzyszkolnego Związku Sportowego w Nowej Rudzie pan Dariusz Chojecki oraz Prezes CTS pan Paweł Marciniak. Piękna, słoneczna pogoda w tym dniu pomagała uczestnikom zawodów w uzyskiwaniu dobrych rezultatów na tartanowej bieżni, skoczni oraz rzutni. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w znaczący sposób wpisała się do walki o czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach, zdobywając cztery medale oraz wiele punktowanych miejsc do rywalizacji drużynowej. Najlepiej spisali się 800 metrowcy, którzy na swoim dystansie zdobyli dwa medale: Tomasz Biliński – srebro, a Dawid Natkaniec brąz, Bartek Szmigiero był czwarty. Kolejny medal indywidualny wywalczył Adrian Furca w biegu na 400 m zajmując trzecie miejsce. Wśród  sprinterów w finale „setki” Piotrek Ulatowski z czasem 11,60 był piąty, w skoku w dal Marek Sokołowski i w biegu na 1500 m Jasiu Błotnicki również ukończyli zawody na piątym miejscu, natomiast w rzucie kulą Kamil Rogalski uplasował się na czwartym miejscu. Najbardziej emocjonującą konkurencją na zakończenie mistrzostw była sztafeta 4x100 m, która biegnąc w składzie: Mateusz Stryczula, Adian Furca, Marek Sokołowski i Piotr Ulatowski wywalczyła brązowy medal. Reprezentację do zawodów przygotował pan Krzysztof Zdrzałka. Gratulujemy!