Siatkówka plażowa PDF Drukuj

W poniedziałek 18 maja w Kłodzku na stadionie miejscowego OSiR-u odbył się finał powiatowy w siatkówce plażowej dziewcząt w ramach Licealiady SZS. Startowało osiem reprezentacji szkolnych, które rywalizowały ze sobą tzw. systemem "brazylijskim" - inaczej mówiąc do dwóch przegranych meczów. Zawodniczki Salosu grały w barwach trzech szkół, które uplasowały się w czołowej czwórce zawodów.

W meczu finałowym spotkały się reprezentacje noworudzkiego Ogólniaka (mistrzynie z ubiegłego roku) i KSP Kłodzko, które niespodziewanie pokonały w półfinale jednego z faworytów imprezy - kłodzki Ogólniak im. B. Chrobrego. Nasza para w składzie Karolina Radgowska i Małgorzata Zdrzałka zdecydowanie wygrała wszystkie mecze w stosunku 2 : 0 i po raz kolejny wywalczyła złoty medal (Gosia jako pierwsza zawodniczka czwarty raz z rzędu). Brązowy medal po bardzo zaciętym spotkaniu przypadł parze reprezentującej "Chrobrego" z Kłodzka po zwycięstwie 2 : 1 nad noworudzkim ZSP.

 

   
 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.